آمار نهایی ثبت نام تسهیلات خودمالکی مسکن ملی استان مازندران

آمار نهایی ثبت نام تسهیلات خودمالکی مسکن ملی استان مازندران

  آمار نهایی ثبت نام تسهیلات خودمالکی مسکن ملی استان مازندران


 

 


املاک صدف  :    معاون راه و شهرسازی مازندران با اعلام این‌که تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر در استان تسهیلات خودمالکی نهضت ملی مسکن را دریافت کرده‌اند گفت که بابلی‌ها با دریافت ۲ هزار و ۵۰۰ مورد از تسهیلات این طرح ، پیشتار استان هستند.

سیدعباس رهگشای روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا علت پیشتازی شهروندان بابلی در دریافت تسهیلات خودمالک نهضت ملی مسکن را تامین بموقع آورده شخصی و همچنین تعیین تکلیف زمین و طرح در حال ساخت اعلام کرد.

وی میزان تسهیلات خودمالکی در طرح نهضت ملی مسکن برای متقاضیان مرکز استان را ۳۵۰ میلیون تومان و برای متقاضیان دیگر شهرستان‌ها هم ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت که این تسهیلات در سه مرحله به متقاضیان با توجه به پیشرفت فیزیکی طرح پرداخت می‌شود و در زمان حاضر حدود یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات خود مالک در قالب نهضت ملی مسکن پرداخت شده است.

معاون راه و شهرسازی مازندران با بیان این که کارمزد این تسهیلات ۱۸ درصد و بازپرداخت آن ۲۰ ساله است، اظهار داشت : ۱۰ هزار نفری که در طرح خودمالکی نهضت ملی مسکن تاکنون بخشی از تسهیلات بانکی خود را دریافت کرده‌اند در حال ساخت خانه‌هایشان هستند و ساختمان‌ها نیز در مرحله بتن‌ریزی، سفت‌کاری و اسکلت‌بندی قرار دارد.

رهگشای درباره پراکنش جغرافیایی دریافت کنندگان تسهیلات خودمالکی و ساخت خانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن در دیگر شهرهای استان هم توضیح داد : با پرداخت این تسهیلات اکنون ۲‌ هزار واحد در آمل، یک‌هزار واحد در قائمشهر، ۲ هزار واحد در ساری و ۵۰۰ واحد در دیگر شهرهای استان و همچنین ۲ هزار واحد هم به عنوان طرح روستایی خودمالکی در سراسر استان در دست ساخت است.

وی با اعلام این که اجرای طرح نهضت ملی مسکن به صورت ساخت مجتمع مسکونی در استان در دست بررسی است ، افزود : با تامین حدود ۵۰۰ هکتار زمین و تحقق تعهدات مالی بانک‌های عامل ، بزودی عملیات ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی در شهرهای استان با فعالیت ۲۰۰ انبوه ساز و پیمانکار آغاز می‌شود.

معاون راه و شهرسازی مازندران گفت : تاکنون هشت بانک عامل مستقر در مازندران ۱۱ هزار میلیارد تومان از منابع مالی مورد نیاز برای ساخت ۳۵ هزار خانه خودمالک و یا مجتمعی در قالب طرح نهضت ملی مسکن را تامین کرده‌اند.

وی با تاکید بر این که متقاضیان خانه دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن مازندران قبل از دریافت تسهیلات باید آورده ۴۰ میلیون تومانی خود را به حساب راه و شهرسازی استان واریز کنند، افزود که تاکنون حدود ۳۰ هزار نفر از افراد واجدشرایط اقدام به واریز این مبلغ کرده‌اند.

سهمیه مازندران در طرح نهضت ملی مسکن ساخت سالانه ۳۸ هزار واحد مسکونی و در مجموع چهار سال دولت سیزدهم ۱۵۲ هزار خانه است. طبق مقررات نهضت ملی مسکن، متقاضیان با داشتن پنج شرط تاهل،  سرپرست خانوار بودن و مردان مجرد ۲۳ سال به بالا، حداقل سابقه پنج سال سکونت

درشهر مورد تقاضا، نداشتن مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانند ثبت‌نام کنند.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)