گزارش جدید از باقی مانده های مسکن مهر

گزارش جدید از باقی مانده های مسکن مهر

گزارش جدید از باقی مانده های مسکن مهرآخرین آمارهای اعلام شده از سوی متولی مسکن نشان‌دهنده افزایش تعداد واحدهای باقی مانده مسکن مهر نسبت به آمارهای قبلی اعلام‌شده در این زمینه است.

به گزارش املاک صدف : در حالی که پیش از این تعداد واحدهای باقی مانده مسکن مهر در کشور حدود ۱۰۰ هزار واحد اعلام می‌شد، اما به تازگی متولی مسکن اعلام کرده است ۲۰۰ هزار واحد از پروژه مسکن مهر هنوز باقی مانده و به متقاضیان تحویل داده نشده است.

خبرگزاری فارس در گزارشی در رابطه با این موضوع اعلام کرده است: براساس آخرین آمارهای رسمی تا انتهای تیرماه سال ۱۴۰۰، تعداد ۲۴۰ هزار و ۷۳ واحد مسکن مهر همچنان توسط دولت تکمیل نشده است. از ۲۴۰ هزار و ۷۳ واحد مسکونی باقی‌مانده پروژه مسکن مهر، ۶/ ۴۸ درصد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۵/ ۴۲ درصد در شهرهای جدید و ۴/ ۹ درصد از واحدهای باقی‌مانده نیز در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر واقع هستند.
آمار مستند تا ۳۱ تیرماه سال ۱۴۰۰ در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ توسط رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی مورد تایید قرار گرفت و این مقام مسوول در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه راه و ساختمان تاکید کرد، ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده است که تلاش بر این است تا پایان سال به اتمام برسد. متولی مسکن در حالی از وجود ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر باقی‌مانده و تحویل نشده خبر می‌دهد که هم‌‌اکنون اجرای طرح ساخت یک میلیون مسکن در سال را در دست دارد. با این حال پیش از این نیز اعلام شده بود واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر مشمول تسهیلات طرح خانه‌‌سازی جدید دولت (ساخت یک میلیون مسکن در سال) نمی‌شوند. اما واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در این برنامه جدید ادغام می‌شوند و می‌توانند از تسهیلات جدید استفاده کنند.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)