پیش بینی قیمت مسکن در سال 1402

پیش بینی قیمت مسکن در سال 1402

  پیش بینی قیمت مسکن در سال 1402 : فروشنده های مسکن الان بفروشند یا منتظر بمانند ؟ : بهترین زمان طلایی برای فروشندگان مسکن در سال 1402, جدیدترین پیش بینی قیمت مسکن,پیش بینی قیمت مسکن بعد از انتخابات ایران,پیش بینی قیمت مسکن در بهار  ,پیش بینی قیمت مسکن پنج سال آینده,افزایش قیمت مسکن,جدیدترین پیش بینی قیمت مسکن تا پایان,زنگ خطر افزایش قیمت مسکن

 


  •  جدیدترین پیش بینی قیمت مسکن

  • پیش بینی قیمت مسکن بعد از انتخابات ایران

  • پیش بینی قیمت مسکن در بهار 

  • پیش بینی قیمت مسکن در پایان سال

  • افزایش قیمت مسکن

  • پیش بینی قیمت مسکن در سال 1402

  • جدیدترین پیش بینی قیمت مسکن در سال جدید

  • زنگ خطر افزایش قیمت مسکن

 

 

با توجه به نوسانات شدید ارزی در هفته های پایانی پیش بینی قیمت مسکن در سال 1402 در هاله ای از ابهام فرو رفته است. سیاست دولت و بانک مرکزی در این راستا نه مشخص است و نه اعلام شده است.
یک مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با اشتباه خواندن آمارهای بانک مرکزی مبنی بر افزایش قیمت مسکن در تیرماه تاکید کرد: در حال حاضر اساسا در بازار مسکن مشتری وجود ندارد و فروشندگان ملک برای مشتری منتظر می‌مانند یا باید ملک را زیر قیمت به فروش برسانند.

به گزارش گروه املاک صدف، آمارهای مراجع رسمی از وضعیت بازار مسکن برخی واسطه های ملکی و افرادی که برای سرمایه گذاری اقدام به خرید آپارتمان کرده اند را به شکل گیری دور جدیدی از افزایش قیمت در این بازار امیدوار کرده است اما مسئولان وزارت راه و شهرسازی از یک سو و متولیان اتحادیه مشاوران املاک از سوی دیگر، با تکذیب افزایش قیمت در بازار مسکن مدعی هستند در بازار مشتری و تقاضایی که بتواند تحرک در قیمت ایجاد کند وجود ندارد و قیمت ها همچنان روند نزولی دارند.
بررسی میدانی خبرنگار کاماپرس از چند مشاور املاک در نقاط مختلف تهران نیز حکایت از آن دارد که طی دو ماه اخیر وضعیت بازار تغییر محسوسی از نظر افزایش مشتری و تعداد معاملات نداشته است و معاملات انگشت شماری هم که انجام شده با قیمتی کمتر از قیمت فایل شده ملک مورد نظر در بنگاه – با تخفیف قابل توجه –  به سرانجام رسیده است.

البته این را هم باید از قول مشاوران املاک گفت که طی روزهای اخیر برخی مالکان فایل های فروش خود را تعلیق کرده و در انتظار مشخص شدن اقدامات دولت جدید در بازارها هستند.


گرانی مسکن اعلام شده توسط بانک مرکزی کاملا دور از واقعیت است

 

در تازه ترین تحول این حوزه نیز معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با مردود دانستن آمارهای اعلام شده توسط بانک مرکزی مبنی بر افزایش 43 درصدی قیمت مسکن در تیرماه اظهار کرد: از ریشه با این تحلیل قیمت مسکن مخالف هستیم و چندین بار هم با بانک مرکزی و مرکز آمار مکاتبه داشته‌ایم. آماری که از سوی بانک مرکزی اعلام می‌شود به ویژه افزایش قیمت 43 درصدی در تیرماه کاملا دور از واقعیت است .


در 255 محله تهران هیچ معامله ای انجام نشده است

 

بنا به اعلام ایلنا، محمود محمود زاده در دفاع از نقطه نظر وزارت راه و شهرسازی درمورد راکد بودن بازار و نزولی بودن قیمت مسکن با اشاره به معاملات انجام شده در تهران در خردادماه بیان کرد: در تهران 399 محله وجود دارد وقتی تحلیل 255 محله رابررسی می‌کردیم، می‌دیدیم که در این محلات حتی یک معامله هم انجام نشده است.

علاوه بر این ، در 80 محلات کمتر از 10 معامله منعقد شده بود. فقط در چند محله تهران معاملات رقابتی و معامله بورس بازی صورت می‌گیرد و اینکه این قیمت‌ها را به تمام 399 محله تهران تعمیم دهیم کار درستی نیست و این را هر فردی که کوچک‌ترین تحلیل آماری داشته باشد متوجه این موضوع خواهد شد.


مشتری در بازار پیدا نمی شود

 

معاون امور مسکن و ساختمان با بیان اینکه موضوع مهم این است که آنهایی که در کف بازار هستند و از بازار اطلاع دارند می‌دانند که این آمار بانک مرکزی صحیح نیست، ادامه داد: واقعیت امروز بازار این است که اساسا در حال حاضر بازار مسکن مشتری ندارد و افرادی که متقاضی فروش ملک هستند برای مشتری منتظر می‌مانند یا اینکه باید زیر قیمت آن ملک را به فروش برسانند.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (3 رای)