پیشنهاد نماینده مجلس / شهرک سازی جدید کنار دریا

پیشنهاد نماینده مجلس / شهرک سازی جدید کنار دریا

پیشنهاد نماینده مجلس / شهرک سازی جدید کنار دریا


 


املاک صدف  :   رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان " امروز فقیرترین مردم کشور در حاشیه دریا زندگی می‌کنند" گفت: دلیل افزایش قیمت زمین در کشور تصرف آن به شکل‌های مختلف توسط مردم است.
محمدرضا رضایی کوچی در مراسم رونمایی حدنگار جزایر کیش، هندورابی، فارور کوچک و فارور بزرگ با بیان این که  بیش از ۵هزار کیلومتر در کشور نوار ساحلی داریم که از شمال و جنوب به دریا متصل است، اظهار کرد:‌ با استفاده از فرصت‌های دریا می‌توان شهرهای جدیدی در حاشیه دریا ساخت. سفارش ما به دولت و  شخص وزیر  راه و شهرسازی این بود که به جای توسعه شهرها در مرکز کشور این شهرها را به سمت نوار ساحلی هدایت کنند.

وی یادآور شد: در دنیا بزرگترین و زیباترین شهرها در کنار دریا ساخته شده، اما چون ما اقتصاد دریا را به خوبی درک نکردیم امروز متاسفانه فقیرترین مردم کشور ما در حاشیه دریا زندگی می کنند.
وی با بیان این‌که کسانی در جزایر زندگی می کنند که از نظر اقتصادی شرایط مطلوبی ندارند،‌افزود: این مهم به معنی آن است که ما به اقتصاد دریا محور کمتر توجه کردیم و از این فرصت خدادادی که بیش از 5 هزار کیلومتر نوار ساحلی داریم به خوبی استفاده نکرده‌ایم.
وی در ادامه به قانون جهش مسکن اشاره کرد و گفت:‌در این قانون متوجه شدیم بسیاری از زمین ها در اختیار دولت نیستند، افراد مختلف به شکل های متعددی این زمین‌ها را تصرف و در اختیار خود درآورده اند و همین موضوع سبب  افزایش قیمت زمین در شهرها شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به  جلسه دبیر شورایعالی مناطق آزاد در وزارت راه و شهرسازی مبنی بر این که اراضی جزایر حاشیه نوار ساحلی و مناطق آزاد در اختیار دولت است و می‌تواند زمینه جذب سرمایه گذاری برای  تولید مسکن فراهم کند، اصافه کرد: با تحقق این مهم کسانی که در جزایر و در مناطق محروم حاشیه دریاها زندگی می کنند صاحب مسکن می‌شوند.با استفاده از زمین های دولت و همکاری  بخش خصوصی نسبت به ساخت خانه می توانیم اقدام کنیم  و در اختیار مردم قرار دهیم.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز