پیام جدید بازار مسکن به خریداران

پیام جدید بازار مسکن به خریداران

 پیام جدید بازار مسکن به خریداران


 

 پیام جدید بازار مسکن به خریداران


املاک صدف  :  تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی نشان دهنده کاهش تورم سالانه مسکن در تهران به ۱۶ درصد است، این آمار چه پیامی به خریداران مسکن منتقل می‌کند.

بازار مسکن تهران پس از کند شدن روند صعودی قیمت‌ ها در ماه‌های اخیر، در اسفند ماه با جهش قیمتی جدید رو به رو شد که اگرچه در ماه پایانی سال اتفاقی معمول است اما این میزان رشد قابل توجه است.

در همین حال ثبت تورم ۱۶ درصدی قیمت مسکن در تهران طی یک سال نشان می‌دهد که رشد قیمت به محدوده کف رسیده و فرصت مناسبی برای ورود متقاضیان واقعی به بازار مسکن فراهم شده است.
در اسفند سال گذشته، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳۵۱ میلیون ریال بود که حاکی از افزایش ۶.۲ درصدی نسبت به ماه قبل است.
این میزان افزایش در سال گذشته بی سابقه است. همچنین این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۱۶ درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه اسفند  ۱۳۹۹ (معادل ۹۳.۷ درصد) به مراتب کمتر بوده و نشان دهنده کند شدن آهنگ رشد قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ است.

براساس گزارش بانک مرکزی، بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در تهران و کل مناطق شهری در اسفند ۱۴۰۰ نشان دهنده رشدی به ترتیب معادل ۴۵.۸ و ۵۰.۲ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن است که اگرچه نسبت به چند ماه قبل روند کاهشی را نشان می‌دهد اما همچنان نشان دهنده رشد قابل توجهی است.

 

پیام جدید بازار مسکن به خریداران

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)