نحوه دریافت و ثبت نام وام 350 تا 600 میلیونی مسکن فرسوده در سال 1401

نحوه دریافت و ثبت نام وام 350 تا 600 میلیونی مسکن فرسوده در سال 1401

 نحوه دریافت و ثبت نام وام 350 تا 600 میلیونی مسکن فرسوده در سال 1401


 

املاک صدف :   طبق وعده معاون وزیر راه و شهرسازی، به کسانی که دارای مسکن فرسوده هستند مبلغی بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود روش دریافت این وام چگونه است؟
در شروع سال جدید معاون وزیر راه و شهرسازی، از افزایش سقف وام نوسازی مسکن خبر داد.

با این که دریافت وام از بانک مسکن نیاز به سپرده گذاری یا خرید اوارق مسکن دارد، اما این بانک وام نوسازی را برای ملکی که در بافت فرسوده شهر قرار داشته باشد بدون سپرده‌گذاری پرداخت می‌کند.
مبلغ این وام دو برابر شده است. تهرانی‌ها می‌توانند مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان وام نوسازی می‌گیرند. مبلغ آن در کلان شهرها به ۴۰۰ میلیون و در سایر شهرها ۳۵۰ میلیون تومان رسید و این مبلغ در شهر مشهد، قم، شیراز و تهران و در محدوده حرم امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (ع)، حرم شاهچراغ (ع) و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.
سود وام نوسازی مسکن فرسوده در تهران ۱۲ درصد، در کلان‌شهرهای دیگر ۱۱ درصد و در دیگر شهرها ۱۰ درصد است.

کسانی که قصد استفاده از این تسهیلات را دارند باید به پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت بازآفرینی شهری ایران مراجعه کنند. آنها باید کدپستی منزل مسکونی خود در این سامانه وارد کنند.

اگر مسکن جزو بافت فرسوده بود، فرد دو گزینه برای ثبت‌نام وام وجود دارد:

اول این که به پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی مراجعه کنند و در بخش تسهیلات ساخت بافت فرسوده به آدرس «» درخواست خود را ثبت کنند.

روش دیگر مراجعه به‌صورت مستقیم به سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران و نشانی facility.udrc.ir است تا فرآیند ثبت‌نام دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده صورت بگیرد.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)