مقاوم سازی 55 هزار مسکن روستایی در استان مرکزی

مقاوم سازی 55 هزار مسکن روستایی در استان مرکزی

مقاوم سازی 55 هزار مسکن روستایی در استان مرکزیمدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی ۱۰۴ هزار واحد است که ۵۵ هزار واحد از این تعداد، مقاوم سازی شده است.

به گزارش املاک صدف  :  محمدرضا رضا فرح روز دوشنبه ۲۷ دی در شورای مسکن استان مرکزی افزود: ساخت هفت‌هزار و ۴۲۵ واحد مسکونی در طرح جهش ملی تولید مسکن در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و روستاها در بنیاد مسکن استان هدفگذاری شده که تمام ظرفیت برای ساخت و بهره‌برداری از این طرح بکار گرفته می‌شود.

افزود: از این تعداد، هزار و ۴۴۶ واحد به بانک معرفی شده‌اند، یک‌هزار و ۲۳۵ واحد عقد قرارداد شده، یک‌هزار و ۳۴۶ واحد پروانه ساخت دریافت کرده‌اند، هزار و ۶۲۸ واحد در مرحله پی‌کنی، یک‌هزار و ۲۴۴ واحد در مرحله اجرای فوندانسیون، ۵۹۶ واحد در مرحله اسکلت، ۴۴۶ واحد در مرحله سقف، ۱۰۳ واحد در مرحله سفت‌کاری هستند و ۳۶ واحد نیز پایان کار را دریافت کرده اند.

وی اظهار کرد: مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی  ۱۰۴ هزار واحد است که ۵۵ هزار واحد معادل ۵۴ درصد مجموع این واحدهای مسکونی با اعطای ۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات از سوی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی در خصوص سهمیه مقاوم سازی مسکن روستایی استان در سال جاری افزود: این سهمیه در سال جاری سه هزار و ۷۴۵ واحد است که بخش عمده‌ای از این واحدها به بانک‌های عامل معرفی شدند و ۵۵۰ واحد نیز تکمیل شده و پایان کار را دریافت کرده‌اند.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)