قیمت رهن و اجاره خانه در مناطق 22 گانه تهران

قیمت رهن و اجاره خانه در مناطق 22 گانه تهران

  قیمت رهن و اجاره خانه در مناطق 22 گانه تهران


 


املاک صدف :     ترس از دست دادن خانه ای که با سختی خریداری شده باعث شده است تا صاحب خانه ها با احتیاط بیشتری قدم برداشته و برای نشستن سر میز معامله با احتیاط عمل کنند.
گزارش های بازار مسکن نشان می دهد که در سال های اخیر مشکلات اقتصادی، اقشار کم درآمد جامعه را برای خانه دار کردن با مشکلات زیادی روبرو کرده است و روند صعودی قیمت ها در این بازار پر تلاطم، ناامیدی گسترده ای را برای خرید خانه به وجود آورده است. با نگاهی به قیمت مسکن در سال های گذشته شاهد رشد غیر قابل کنترل قیمت ها بوده ایم به طوری که با بودجه خرید خانه در سال های گذشته، حتی دیگر نمی شود خانه ای رهن و اجاره کرد.


دوئل موجران و مستاجران برای تمدید قراردادها

 

ترس از دست دادن خانه ای که با سختی خریداری شده باعث شده است تا صاحب خانه ها با احتیاط بیشتری قدم برداشته و  برای نشستن سر میز معامله با احتیاط عمل کنند. فشار موجران برای افزایش اجاره بها از یک سو و درآمد ناچیز دهک های پایین جامعه از سوی دیگر، مستاجران را به شدت در تنگاه اقتصادی قرار داده است.
در تهران و بیشتر کلانشهرها که تقاضا بیشتر است مستاجران برای تمدید قرار دادهای خود با مشکلاتی روبرو شده اند، به طوری که مستاجرانی که در بخش شمالی پایتخت ساکن بوده اند امسال باید در مرکز شهر دنبال خانه باشند و افرادی که در جنوب تهران ساکن بوده اند مجبور به حاشیه نشینی و شهرک نشینی شده اند.حتی بعضی از مستاجران برای اینکه بتوانند افزایش پول پیش و اجاره بهای خانه خود را جبران کنند ، مجبور به فروش وسیله نقلیه و ملزومات اساسی زندگی خود شده اند.


راهکارهای دولت برای تعادل بازار مسکن

 

دولت در سال های اخیر سیاست های مختلفی را برای ساماندهی بازار مسکن به کار برده است ولی هیچ کدام آنطور که باید نتوانسته کمکی به تعادل بازارمسکن کند. وام کمک ودیعه مسکن و طرح نهضت ملی مسکن از جدیدترین طرح های دولت برای تعادل بازار بوده که با چالش های مختلفی روبرو شده است. رکود اقتصادی و روند صعودی تورم بخش مسکن ، امیدها را برای تحقق این وعده های ناامید کرده و در بهترین حالت شاید تسکینی بر حال وخیم بازار مسکن باشد.

سقف افزایش اجاره بهای مسکن نسبت به اجاره بهای سال قبل، در تهران حداکثر ۲۵ درصد، کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۲۰ درصد و سایر شهرها ۱۵ درصد به تصویب رسید که سازمان تعزیرات مکلف شد تا با مشاوران املاک متخلف برخورد کند ولی افزایش تقاضای روز افزون برای بازار مسکن باعث شد تا راهک ارهای متنوعی برای دور زدن این قانون بوجود آمده و این راه کار فقط در حد یک سیاست دستوری باقی بماند.

وزیر راه و شهرسازی در روزهای اخیر قول افزایش تسیهلات کمک ودیعه مسکن را به متقاضیان داده است که بزودی تصویب می شود. سنگ اندازی بانک ها برای پرداخت این تسهیلات و اقساط سنگین این وام، از عواملی است که قول آقای وزیر را برای مستاجران جذاب نمی کند.

حال باید دید با توجه به قیمت های سرسام آور رهن و اجاره مسکن، وام کمک ودیعه ۱۰۰ میلیون تومانی به کار مستاجران می آید یا خیر؟ در ادامه  لیستی از  قیمت رهن و اجاره خانه در محله های مختلف تهران را مشاهده می کنید:

 

آدرس متراژقیمت اجاره(تومان)قیمت ودیعه (تومان)
پونک۹۰۱۰.۰۰۰.۰۰۰۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰
جیحون۵۰۴.۶۰۰.۰۰۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰
تهران پارس۹۰۲.۰۰۰.۰۰۰۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
سبلان۷۰۱.۰۰۰.۰۰۰۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰
سازمان برنامه۱۲۵۱۳.۰۰۰.۰۰۰۵۵۰.۰۰۰.۰۰۰
جوادیه۱۲۰۱.۵۰۰.۰۰۰۳۵۰.۰۰۰.۰۰۰
ولنجک۱۰۶۳۳.۰۰۰.۰۰۰۴۵۰.۰۰۰.۰۰۰

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)