خبر مهم برای وام مسکن روستایی سال 1401

خبر مهم برای وام مسکن روستایی سال 1401

خبر مهم برای وام مسکن روستایی سال 1401
 


 

رئیس جمهور با پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی موافقت کرده، اما هنوز سازمان برنامه و بودجه با نرخ سود ۵ درصد آن موافقت نکرده است.


به گزارش املاک صدف و   به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آقای اکبر نیکزاد گفت:  وام مسکن روستایی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان چندی پیش در جلسه شورایعالی مسکن با دستور رئیس جمهور مصوب شده و به زودی پرداخت می شود.مشکل اصلی این وام در نرخ سود پرداخت تسهیلات است که با ۵ درصد به دلیل تورم زا بودن موافقت نمی شود.

او می گوید: ۲۰ هزا مسکن محرومان با همکاری بنیاد مستضعفان در حال ساخت است.  به منظور هماهنگی در ایفای وظایف و انجام فعالیت مشترک و برای مدیریت امور زمین در روستاها و ارتقای کیفیت ساخت‌ و سازهای روستایی اقداماتی از جمله تخصیص قیر انجام شده است.

ساخت سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها از مهم ترین برنامه های بنیاد مسکن است که امسال با توجه به قانون جهش تولید ساخت ۸۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی هم به بنیاد مسکن محول شده است.

امروز تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه توسعه عمران روستایی منعقد شد.

چندی پیش اعلام شد که سازمان برنامه و بودجه پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان را موافقت نکرده و هنوز بعد از گذشت ۲ ماه این تسهیلات توسط بانک ها پرداخت نمی شود.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)