ترک ها خانه مهاجران را نصف قیمت می خرند

ترک ها خانه مهاجران را نصف قیمت می خرند

ترک ها خانه مهاجران را نصف قیمت می خرندسيدعلی قائم مقامی، کارشناس مسائل ترکیه، اعلام کرده که ایرانیان ساکن ترکیه که قصد فروش ملک خود را دارند احتمالا متحمل ضرر می‌شوند.
به گزارش املاک صدف ، قائم مقامی بیان کرده افرادی که به ترکیه مهاجرت می‌کنند معمولا برای اخذ اقامت ملک می‌خرند. اما این افراد تا سه سال حق فروش ملک خود را ندارند.

در صورتی که فردی قبل از سه سال اقدام به فروش ملک خود کند، از قوانین ترکیه سرپیچی کرده و بلافاصله اقامت وی لغو خواهد شد.اما بعد از طی این مدت فروش ملک بلامانع است و مهاجران امکان فروش ملک خود را به اتباع ترک دارند. ولی معمولا ترک‌ها خانه‌های مهاجران را کمتر از ارزش واقعی و معمولا نصف قیمت حقیقی آن خریداری می‌کنند.
طبق گفته قائم مقامی، این مسئله تبعیض آمیز نه تنها در خصوص خرید و فروش املاک مهاجران، بلکه درباره ارائه خدمات مسکن هم وجود دارد. مثلا اگر املاک یک مهاجر غیرترک به وسیله سیل و زلزله خراب شود، دولت ترکیه برخلاف املاک متعلق به اتباع خود، خدماتی را به مهاجران ارائه نمی‌دهد.
ترکیه گزینه مناسبی برای مهاجرت است؟

در حال حاضر خیلی از ایرانی‌ها تصور می‌کنند با مهاجرت به ترکیه و خرید ملک، به راحتی اقامت این کشور را دریافت کرده و از خدمات دولت آن بهره مند می‌شوند. اما به نظر با توجه به وضعیت اقتصادی ترکیه مشکلات زیادی برای مردم این کشور شکل خواهد گرفت.

طی سال‌های اخیر بسیاری از ثروتمندان ترک از این کشور خارج شده و سرمایه خود را به مناطق دیگر منتقل کرده‌اند. قائم مقامی در این خصوص اعلام کرده که ثروتمندان ترکیه آینده مطلوبی برای این کشور تصور نمی‌کنند. در شرایط کنونی بسیاری از جوانان ترکیه شغل ندارند و بنابراین مهاجران هم نمی‌توانند شرایط مطلوبی در این کشور داشته باشند.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)