تحولی بزرگ در بازار مسکن ترکیه

تحولی بزرگ در بازار مسکن ترکیه

تحولی بزرگ در بازار مسکن ترکیه


 


املاک صدف  :   در پی هجوم روس‌ها به بازار املاک و مستغلات ترکیه خرید خانه در این کشور در ماه آوریل جهشی چشمگیر پیدا کرد. این بار روس ها بازار املاک ترکیه را تکان دادند و در ماه آوریل، خرید خانه‌های این کشور را دوبرابر کردند.
پس از خرید خانه‌ در ترکیه توسط ایرانی‌ها ،این بار نوبت به روسیه می‌رسد، آنها که بازار املاک ترکیه را بیش از شهروندان دیگر کشورها رونق بخشیده‌اند و در ماه آوریل، خرید خانه‌های این کشور را دوبرابر کردند.

در پی هجوم روس‌ها به بازار املاک و مستغلات ترکیه خرید خانه در این کشور در ماه آوریل جهشی چشمگیر پیدا کرد.
بنا بر داده‌های مرکز آمار ترکیه، در ماه آوریل سال جاری میلادی ۱۳۳.۰۵۸ واحد مسکونی در این کشور به فروش رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی ۳۸.۸ درصدی نشان می‌دهد.
معامله با مشتری‌های خارجی نیز ۵۸.۱ درصد افزایش یافت که نسبت به میانگین آن رشدی قابل ملاحظه به شمار می‌آید. در ماه آوریل فروش خانه‌های ترکیه به روس‌ها دوبرابر شد. در حالی که در ماه مارس ۵۴۷ خانه به شهروندان روس فروخته شد این رقم در ماه آوریل به یک‌هزار و ۱۵۲ واحد رسید. رتبه بعدی به شهروندان عراق اختصاص یافته است.

بعد از جنگ روسیه و اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری، این کشور و همچنین شماری از شخصیت‌های حقیقی آن با تحریم‌های غرب مواجه شدند.

از آن پس بسیاری از توانگران روس ترکیه را مکانی امن برای سرمایه‌گذاری تشخیص داده و به این کشور رو آوردند.

به گزارش اشپیگل آنلاین گول گول، یکی از بانیان بنگاه معاملات ملکی گلدن ساین در استانبول به رویترز گفته است، خریداران روس از ثروتمندان این کشورند و الیگارش نیستند.

به گفته او، شماری از مشتری‌های روس سه تا پنج واحد آپارتمانی می‌خرند.

آنچه به‌ویژه سرمایه‌داران خارجی را متوجه ترکیه کرده، پول ملی دائما رو به سقوط این کشور است.لیر ترکیه تنها در سال گذشته ۴۴درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داد. در سال ۲۰۲۲ نیز هیچ بهبودی در این زمینه دیده نشد.

از همین روست که خریداران خارجی به سرمایه‌گذاری در بخش مسکن این کشور جذب شده‌اند.اقتصاد ترکیه در بحران به‌سر می‌برد. در ماه فوریه سال جاری تورم در این کشور از مرز ۵۰ درصد نیز گذشت.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)