انواع وام های مسکن در سال 1401 + نحوه ثبت نام

انواع وام های مسکن در سال 1401 + نحوه ثبت نام

انواع وام های مسکن در سال 1401 + نحوه ثبت نام


 


املاک صدف :    بانک مسکن در شرایط و تحت عنوان طرح‌های مختلف، انواع وام و کمک هزینه را به مشتریان واجد شرایط خود می‌پردازد. هر یک از این تسهیلات برای موارد خاصی کاربرد دارد.
 عمده خدمات بانک مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات مربوط به خرید، ساخت و تعمیر مسکن است. اما این بانک علاوه بر مورد مذکور، تسهیلات دیگری هم به مشتریان واجد شرایط خود ارائه می‌دهد. در ادامه گزارش انواع وام‌های ارائه شده از سمت بانک مسکن معرفی خواهند شد؛

وام قرض الحسنه ازدواج

بانک مسکن به منظور حمایت از ازدواج جوانان، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد ازتاریخ ۱۳۹۷/۰۱/۰۱ می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، به زوج های زیر ۲۵ سال و زوجه های زیر ۲۳ سال واجد شرایط وام ازدواج ۱۵۰ میلیون تومانی می‌پردازد. سایر زوج‌ها وام کمتری دریافت می‌کنند. این وام قرض الحسنه بوده و حداکثر زمان پرداخت اقساط آن ۱۲۰ ماه است.

تسهیلات خرید و ساخت واحد مسکونی

بانک مسکن برای آن دسته از متقاضیانی که خواهان خرید یا ساخت واحد مسکونی هستند از طریق صندوق پس انداز مسکن یکم، اوراق ممتاز و صندوق پس انداز مسکن و مسکن جوانان، وامی را تبیین کرده است. مبلغ این تسهیلات با توجه به شهر محل سکونت، وثیقه، توان بازپرداخت مشتری و … متفاوت است.

تسهیلات ودیعه مسکن

اعطای تسهیلات مرابحه کمک ودیعه مسکن در قبال انواع وثایق قابل قبول بانک، با سقف­های تسهیلاتی و شرایط ذیل، به مدت ۳۶ ماه، به صورت اقساطی  با نرخ سود ۱۷.۵ درصد امکان‌پذیر است. سقف تسهیلات مذکور هم برحسب شهر محل سکونت تفاوت دارد.

جعاله تعمیر واحد مسکونی

بانک مسکن از محل اوراق ممتاز و سپرده گذاری مشتریان، وامی را برای تعمیر مسکن پرداخت می‌کند. مبلغ این وام با توجه به سند وثیقه و محل زندگی مشخص می‌شود.

تسهیلات ویژه زوجین

اعطای تسهیلات به زوجین جهت خرید یا ساخت یک واحد مسکونی به طور مشترک از محل انواع تسهیلات بانک، مشروط به رعایت سقف تسهیلات هر یک از زوج و زوجه، با توجه به محل تسهیلاتی وی، به صورت جداگانه و واجد شرایط بودن هر شخص برای تسهیلات درخواستی خود وی، امکان‌پذیر است. حداکثر مبلغ این وام ۲۵ میلیون تومان و از محل صندوق پس انداز ساخت ۳۰ میلیون تومان خواهد بود.

وام مطب و دفترکار

تسهیلات مطب و دفتر کار به دو صورت تسهیلات خرید تجهیزات و خرید مطب یا دفتر کار پرداخت می‌شود. بانک می‌تواند با توجه به حداکثر میزان رشد سپرده‌ها و وصول نقدی مطالبات تا میزان تعیین شده در سیاست‌های اعتباری سال ۱۴۰۱ به متقاضیان واجد شرایط، تسهیلات بدون سپرده پرداخت کند.

طرح کارگشا

یکی از اولویت‌های اصلی در مؤسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های پیشرو و موفق، تامین رفاه و رفع احتیاجات ضروری کارکنان است. بانک مسکن در این خصوص هم طرح تسهیلاتی دارد که با نام «کارگشا» شناخته می‌شود. در این طرح با پرداخت تسهیلات به کارکنان شرکت‌ها، در تامین مالی به موقع شرکت‌ها و حمایت از مشاغل کمک به سزایی خواهد بود.

تسهیلات واحد مسکونی خانواده‌های شهدا و ایثارگران

این وام برای خانواده شهدا و ایثارگران تبیین شده و این اقشار با داشتن معرفی نامه از بنیاد شهید امکان دریافت تسهیلات مذکور را دارند. سود این وام ۴ درصد و مدت مشارکت مدنی برای تکمیل آن دو سال است.

وام خوداشتغالی و مشاغل خانگی

این تسهیلات از نوع تکلیفی و ابلاغی بوده و شرایط و ضوابط اجرایی هر ساله آن با توجه به اعتباری از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به کلیه بانک‌های عامل تعیین می‌شود و همچنین رعایت مفاد دستورالعمل ها برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی الزامی است.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز