انتقادها به نحوه پرداخت حقوق مهندسان ناظر

انتقادها به نحوه پرداخت حقوق مهندسان ناظر

انتقادها به نحوه پرداخت حقوق مهندسان ناظرعضو سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان از پرداخت قطره‌چکانی دستمزد مهندسین ناظر ساختمان گلستان انتقاد کرد.

به گزارش املاک صدف :  صابر مناجاتی در ادامه گفت: سازمان نظام مهندسی گلستان در قرارداد با سازندگان واحدهای مسکونی همه حقوق و دستمزد مهندسان ناظر را یکجا دریافت کرده اما در پرداخت حق الزحمه مهندسان ناظر به صورت قسطی(خرد خرد) عمل می کند.

عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان ادامه داد: سازمان نظام مهندسی به بهانه‌های مختلف از پرداخت یکجا حق الزحمه مهندسین طفره می رود.
وی گفت: در سال‌های اخیر و بر اساس دستور وزارتخانه درآمدهای سازمان فقط از مبلغ دریافتی پنج درصد دستمزد مهندسان ناظر است و پنج درصد حق الزحمه مهندسان طراح و پنج درصد مجریان ذیصلاح حذف شده است. حق الزحمه ناظران به صورت نقدی به حساب سازمان نظام‌مهندسی ساختمان واریز می شود اما طی چندین مرحله به آنها با توجه به پیشرفت فیزیکی و گذشت زمان پرداخت می شود.

وی به اقدامات صورت گرفته در سازمان نظام‌مهندسی ساختمان در استان تهران اشاره کرد و گفت: در این استان به سبب جلوگیری از انباشت پول تمامی حقوق مهندسین ناظر در حال پرداخت است اما در گلستان دستمزدها به صورت قطره چکانی پرداخت می شود.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)