اجباری شدن تصدیق اصالت اسناد با پیامک

اجباری شدن تصدیق اصالت اسناد با پیامک

 اجباری شدن تصدیق اصالت اسناد با پیامک


 


معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تصدیق اصالت اسناد با پیام کوتاه از دو هفته دیگر در کشور اجباری می‌شود.
به گزارش  املاک صدف  اقبال گفت: هر فردی که به عنوان اصحاب معامله به دفاتر اسناد رسمی مراجعه می‌کند باید شماره موبایل مربوطه به نام خود داشته باشد در غیر این صورت سامانه‌ها اجازه تنظیم سند را ندارند.

به گفته معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، از تاریخ یکم خرداد در تمامی کشور چنانچه شماره تلفن طرفین معامله و نام فرد در شبکه شاهکار مطابقت نداشته باشد از تنظیم سند در دفترخانه اسناد رسمی طبق سامانه که اجباری خواهد شد ممانعت خواهد شد.

 

او گفت: درباره بحث تصدیق اصالت و احراز هویت همان طور که قانون گذار اعلام کرده، یکی از وظایف سردفتران است که احراز هویت را انجام دهند و باتوجه به آیین نامه اسناد رسمی دارای مسئولیت مدنی و کیفری هم هستند .

پیشتر رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفته بود که سامانه ثنا، سامانه الکترونیکی است و همان سامانه‌ای است که دستگاه قضایی از آن برای احراز هویت استفاده می‌کند و در سامانه ثبت من هم اشخاص با ثبت نام در این سامانه و ارائه کد ملی تمام اسنادی که به نام این اشخاص ثبت شده ملاحظه می‌کنند.

در اجرای ماده ۳۲ آیین نامه قانون دفاتر اسناد رسمی مصوب ۱۴۰۰، یکی از تکالیف تصدیق اصالت اسناد از طریق فرآیند‌های الکترونیکی است

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (5 رای)