آیا حباب مسکن کاهش یافته است ؟

آیا حباب مسکن کاهش یافته است ؟

آیا حباب مسکن کاهش یافته است ؟برخی کارشناسان مدعی کاهش حباب مسکن شده‌اند. با توجه به آخرین آمارها از اوضاع مسکن، آیا واقعا حباب بازار مسکن کاهش پیدا کرده است؟
به گزارش املاک صدف  به نقل از تجارت‌نیوز، دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران گفته کاهش اندک قیمت مسکن در اثر عدم تقاضاست و به همین دلیل حباب مسکن کاهشی شده؛ اما قیمت مسکن طی 4 سال گذشته 9 برابر رشد کرده و تقاضای مردم نسبت به خرید خانه کاهش پیدا کرده است.
رامین گوران‌اوریمی درباره کاهش قیمت خانه گفت: سازندگان مسکن برای آنکه سرمایه‌شان به پول تبدیل شود مجبور به فروش خانه با تخفیف هستند و این به معنای فروش خانه زیرقیمت تمام شده ساخت مسکن نیست. زیرا این افراد نمی‌توانند خانه را با قیمت واقعی بفروشند و مجبور به اندکی کاهش قیمت هستند و این مسائل به مرور سبب ورشکستگی این افراد می‌شود.

دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران ادامه داد: حباب قیمت مسکن در اثر برگشت قیمت‌ها از اضافه‌پرش کاهشی شده است ولی همچنان به سطح متعارف نرسیده است. کاهش قیمت‌ها به خاطر عدم تقاضاست و به معنای تخلیه حباب بازار مسکن نیست و همچنان متوسط قیمت مسکن 32 میلیون و 500 هزارتومان است.

اوریمی پیش از این نیز گفته بود: مردم برای خرید خانه در تهران سرمایه ندارند و انبوه‌سازان نیز کار خود را متوقف کرده‌اند

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)