۶ تغییر تابستانی بازار مسکن

۶ تغییر تابستانی بازار مسکن

۶ تغییر تابستانی بازار مسکن
  • منتشر شده در : ۲۰ مرداد , ۱۳۹۶
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 313
  • 0

بازار مسکن و تحولاتش در تابستان

در این مبحث می خواهیم از نرخ هایی که در فصل تابستان بر روی منازل گذاشته می شود به اختصار صحبت کنیم از این منظر که  ، بازار مسکن شاهد چه تغیراتی خواهد بود و ایا به روکود بازار مسکن در فصل تابستان کمک خواهد شد ویا اینکه رکود در بازار مسکن در فصل تابستان همچنان ادامه دارد.

خریداران در حوزه ی انتخاب مسکن به چند سال از ساخت ، ساختمان گذشتن و متراژ ساختمان توجه زیادی دارند در واقع ای دو نکته به علاوه ، قیمت هر متر از ساختمان برایشان در اولویت قرار دارد ، امروزه گرایش افراد و با توجه به میزان درامدشان ، بودجه ای را می توانند صرف خرید مسکن نمایند و یا حتی بخواهند اجاره کنند به واحد های نو ساز و کم متراژ می رسد .

املاک تهران

در اصل واحد های اپارتمانی نو و تمیز و کوچک  ، طرفداران بیشتری را به خود اختصاص می دهد و قیمت های خرید یا اجاره ساختمان ها بر اساس هرمنطقه ای جداگانه است یعنی به چند دسته مرکز شهر ، پایین شهر ، بالای شهر تقسیم بندی شده که البته این سه دسته هم جداگانه تقسیم بندی می شوند که منظور از، لحاظ متراژ و نوساز بودن ساختمان است.

با شروع فصل تابستان و افزایش در نقل و انتقالات ، بازار مسکن از رونق خوبی برخوردار می شود که این بازار مسکن تحت نظر دو عامل بسیار مهم هم افزایش پیدا می کند و دچار رکود نمی شود اولین مولفه ، قیمت فروش و دومین آن ، قدرت خرید مردم جامعه است.

رکود

اگر قیمت ها برای فروش یا اجاره کم تر باشد ، قدرت خرید مردم  افزایش می یابد و شاهد رکود در بازار مسکن نخواهیم بود که در این مرحله با قیمت خرید و اجاره نسبت به سال گذشته افزایش چندانی نداشته ، ولی چون قدرت خرید مردم نسبت به سال گذشته ، کم تر شده به خاطر درامد پایین و رکود زیاد در جامعه مردم توان اجاره کردن یا خریدن خانه های متراژ بالا را ندارند.

طبق بررسی های محققین در حوزه اقتصادی در ارتباط با ، بازار مسکن :تقاضای مصرفی مردم جامعه نسبت به خانه های میان متراژ می باشد که در حال حاضر شاهد رشد حجم معاملات در فصل تابستان ،در کلان شهر ها و شهر های کوچک تر هستیم.

در حال حاضر حجم معاملات نسبت به سال گذشته در همین فصل رشد دوازده درصدی داشته ، که این امر برای بازار مسکن بسیار خوب است ، زیرا اگر دولت وام های بیشتری با بهره های کم تر در اختیار اقشار مختلف جامعه بگذارد ، تبعاً قدرت خرید مردم برای خرید خانه های بزرگتر و یا لوکس تر و متراژ بالاتر افزایش پیدا می کند.

اگر این وام ها در فصل تابستان از طرف دولت ارائه شود ، چون در فصل تابستان هم شاهد رشد چشم گیری از ، خرید و یا اجاره در حوزه ی مسکن هستیم و علاقه مردم جامعه برای گرفتن وام بیشتر می شود و این رکود در بازار مسکن از بین می رود و در طول تمام فصول سال شاهد خرید و فروش انواع اپارتمان هادر هر منطقه ای خواهیم بودکه این هم خود سبب رشد اقتصادی می شود که با خرید و فروش و در واقعرونق اقتصادی در بازار مسکن دیگر به ، رکود نزدیک نمی شویم.

اگر رونق اقتصادی وجود داشته باشد از طرفی هم کاریابی می شود و درامد ها افزایش می یابد و می توان از بروز خیلی از مشکلاتی که از لحاظ پایین بودن سطح درامد افراد جامعه وجود دارد پیشگیری کرد از طرفی هم در ارتباط با ساخت ، اپارتمان های ایمن و قیمت مناسب می توان به شرکت عمران و شهر سازی اطمینان کرد چرا که این شرکت ها پروژه های عظیمی را همیشه در دست دارند  و این پروژه ها از طرف دولت حمایت می شوند و برای مردم جامعه هم اطمینان کردن و خریدن این دسته از اپارتمان ها در اولویت قرار گرفته است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *