طی آیینی 2 هزار و 78 واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید

2 هزار و 78 واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید

2 هزار و 78 واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید
  • منتشر شده در : 27 شهریور , 1395
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 164
  • 0

با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر 2 هزار و 78 واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید

مسکن مهر, آذربایجان غربی,شهرک های مسکن مهر

مسکن مهر, آذربایجان غربی,شهرک های مسکن مهر

روز شنبه طی آیینی با حضور احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر 2 هزار و 78 واحد مسکن مهر در شهرک گلمان ارومیه به بهره برداری رسید .احمد اصغری مهرآبادی گفت 38 هزار و 500 واحد از مجموع 53 هزار واحد سهم استان در احداث مسکن مهر افتتاح شده است

احمد اصغری مهرآبادی افزود: از این میزان 15 هزار واحد در حال تکمیل است که تعداد 9 هزار واحد آن تا پایان امسال به بهره برداری می رسد و بقیه 6 هزار واحد نیز سال آینده بهره برداری می شود.

وی اضافه کرد: برای احداث 2 میلیون و 215 هزار واحد مسکن مهر در کشور با بانک های عامل قرارداد بسته شده است که از این تعداد یک میلیون و 915 هزار واحد به بهره برداری رسیده و بقیه نیز اگر مصوبات دولت در مسکن مهر عملیاتی و اعتبارات لازم تزریق شود، به اتمام خواهد رسید.

مهرآبادی گفت: وزارت راه و شهرسازی وظیفه ندارد خدماتی همچون مدرسه، مساجد و کلانتری را در مجتمع ها و شهرک های مسکن مهر احداث کند چون این امر وظیفه دستگاههای دیگر اجرایی است.

وی افزود: در مجتمع ها و شهرک های مسکن مهر تعداد 477 مدرسه ساخته می شود که از این تعداد 200 واحد احداث و دایر شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر اضافه کرد: همچنین در این مجتمع ها 45 باب مسجد احداث می شود که از این تعداد نیز 24 واحد به بهره برداری رسیده و 45 واحد کلانتری نیز احداث می شود که از این تعداد هم 25 واحد بهره برداری شده است.

مهرآبادی همچنین گفت: تعداد 117 هزار واحد مسکن مهر در کشور فاقد متقاضی است که در این رابطه دولت کمک کرده است تا این پروژه ها به شرکتها و پیمانکاران واگذار شود و از محل درآمد آنها، بقیه خدمات عمومی مسکن مهر را احداث کنیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی قول مساعد داد تا با بانک مسکن مشکل وام تعمیرات مسکن مهرها را حل کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به این که دریاچه ارومیه در هر شرایطی احیاء خواهد شد، گفت: تردد در جاده گلمان ارومیه در تمامی فصلهای سال بسیار سخت است چون ترافیک سنگیی دارد و اگر توجه خاصی برای دو بانده کردن این جاده نشود، این مسیر جاده ای به یک قتل گاه تبدیل خواهد شد.

نادر قاضی پور افزود: وزارت راه و شهرسازی باید اعتبارات لازم برای این جاده در نظر بگیرد تا مردم ساکن در روستاهای این مسیر بتوانند به راحتی در این جاده تردد کنند.

وی همچنین اضافه کرد: مسکن مهر شهرک ولیعصر ارومیه نیز مشکل حادی دارد که اگر بارندگی شدیدتر شود رانش در یکی از بلوکهای این مسکن مهر اتفاق خواهد افتاد و باید دیوار کشی آن هر چه زودتر انجام شود.

قاضی پور گفت: طرح مسکن مهر متعلق به یک وزیر نیست و به کل نظام مقدس جمهوری اسلامی تعلق دارد و باید دستگاههای دیگر مرتبط وارد عمل شوند تا خدماتی عمومی که قرار بود در مجتمع های مسکن مهر در اختیار ساکنان قرار گیرد، عملیاتی شود.

52 هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی احداث می شود که از این تعداد 41 هزار واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر احداث شده و 11 هزار واحد نیز در شهرهای زیر 25 هزار نفر احداث می شود.

منبع :اقتصاد آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *