گرانترین و ارزانترین منطقه در تهران

گرانترین و ارزانترین منطقه در تهران

متوسط قیمت مسکن در تهران طی اردیبهشت ماه امسال به متری ۱۷ میلیون تومان رسید.


طبق آمار بدست آمده از دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در اردیبهشت ماه امسال در تهران متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۱۷ میلیون و ۶۶ هزار تومان برآورد شده که نسبت به فروردین ماه که متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۰۰ تومان بود افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد.

در اردیبهشت ماه سال98 متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۱۲ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان بود که طی یک سال رشد ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی در هر متر داشته است.

در حالی که در اردیبهشت ماه سال گذشته تعداد مبایعه نامه‌های صادر شده در بخش مسکن ۱۲ هزار و ۳۱۷ واحد مسکونی به فروش رسیده است،در اردیبهشت ماه امسال  ۱۱ هزار و ۵۶۹ واحد بوده، بنابراین تعداد مبایعات در اردیبهشت امسال نسبت به ماه قبل (فروردین ۹۹) که هزار و ۶۰۰ واحد معامله شد، معادل ۷۸۹.۹ درصد رشد داشته اما نسبت به ماه مشابه سال قبل (اردیبهشت ۹۸) معادل منفی ۶.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

قیمت مسکن نیز در تهران در اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین ماه رشد ۹.۴ درصدی و نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته رشد ۳۳.۸ درصد داشته است.

گران‌ترین منطقه تهران مانند یک دهه اخیر، منطقه یک با متوسط قیمت ۳۴ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۴۰۰ تومان بود.

ارزان‌ترین منطقه نیز منطقه ۱۸ با متوسط قیمت ۷ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۶۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

در معاملات مسکن اردیبهشت ماه ۷ منطقه تهران میانگین قیمت زیر متری ۱۰ میلیون تومان داشتند و در ۱۵ منطقه دیگر متوسط قیمت هر متر مسکن بیش از ۱۱ میلیون تومان اعلام شده است.

بیشترین تعداد معاملات به منطقه پنج با یک‌هزار و ۶۰۸ فقره و کمترین تعداد معاملات به منطقه ۱۹ با ۶۴ فقره معامله اختصاص دارد.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز