کاهش پیدا کردن اجاره در فصل زمستان

پیش بینی کم شدن اجاره در زمستان!

پیش بینی کم شدن اجاره در زمستان!

آیا در زمستان اجاره بها کاهش پیدا میکند؟

اجاره

اجاره

حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران پیش‌بینی کرد انتظار می‌رود با توجه به کاهش جابه‌جایی در فصل زمستان  کاهش ۱۰ درصدی اجاره‌بها اتفاق بیافتد.

وضعیت اجاره بها املاک تهران در زمستان

حسام عقبایی در گفت‌وگویی اظهار کرد: با توجه به اینکه مستاجرها در فصل زمستان کمتر جابه‌جا می‌شوند، پیش‌بینی می‌شود با ورود به این فصل شاهد کاهش نسبی حجم معاملات اجاره و نیز کاهش ۱۰ درصدی اجاره‌بها باشیم. وی با بیان اینکه احتمالا بازار مسکن در بهار ۱۳۹۵ و بعد از انتخابات مجلس رونق بهتری خواهد گرفت، تاکید کرد: ثبات بازار مسکن تا پایان سال ادامه خواهد یافت و افزایش قیمت پیش‌بینی نمی‌شود؛ چرا که بسیاری افراد منتظر هستند تا ثبات سیاسی اجتماعی بیشتری بر فضای کشور حاکم شود و به اعتقاد من انتخابات پیش رو می‌تواند گردش مالی را در اقتصاد بیشتر کند. به همین دلیل برای بخش مسکن بهار سال آینده روزهای بهتری نسبت به امسال در پیش خواهد بود.

به گفته عقبایی، با توجه به رکود بازار مسکن و بخصوص در املاک تهران، راهکارهایی مثل فروش اقساطی، پرداخت تسهیلات بانکی و تهاتر در معاملات مسکن می‌تواند سرعت خروج از رکود را بیشتر کند. در تولید مسکن هم باید انگیزه تولید بالا برود. این در حالی است که در ۶ ماه اول امسال شاهد کاهش صدور پروانه‌های ساختمانی بودیم که می‌تواند توازن عرضه و تقاضا را به هم بزند، بنابراین با راهکارهایی همچون تشویق‌های مالیاتی می‌توان فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایجاد کرد. به گزارش دنیای اقتصاد ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به «اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم» خاطرنشان کرد: وقتی در بخش مسکن با رکود مواجهیم، افزایش مالیات، این بخش را به سمت بحران و ورشکستگی می‌برد. وی همچنین به پیشنهاد فروش اقساطی مسکن که توسط انبوه‌سازان مطرح شده اشاره و تصریح کرد: اصل طرح اقساطی می‌تواند در رونق بازار مسکن بسیار اثرگذار باشد؛ اما سود تسهیلات باید کاهش یابد و مدت زمان بازپرداخت آن افزایش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *