پیش بینی وضعیت بازار املاک تهران در تابستان ۹۴ |

پیش بینی وضعیت بازار املاک تهران در تابستان ۹۴

پیش بینی وضعیت بازار املاک تهران در تابستان ۹۴
  • منتشر شده در : ۱۵ تیر , ۱۳۹۴
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1151
  • 1

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران تاکید کرد : امسال رونق بازار مسکن در راه است اما افزایش یا جهش و سونامی قیمتی نخواهیم داشت.

حسام عقبایی اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲ رکود سنگین و عمیقی در بخش مسکن حاکم اگرچه گاهی رونق هم دیده شده است و از نیمه دوم پارسال با توجه به حجم معاملات مسکن، خیز خروج از رکود دیده شده است که افزایش خرید و فروش و اجاره مسکن را نشان می دهد اما به مفهوم خروج کامل از رکود نیست.

وی گفت: گزارش های ۱۲ هزار مشاور املاک تهران در سراسر تهران نشان می دهد هنوز رونقی در بازار مسکن ایجاد نشده است اما امیدواریم تا پایان سال این رونق شکل بگیرد.

عقبایی در باره تاثیر مذاکرات هسته ای هم گفت : تاثیر خاصی دیده نمی شود و واحدهای مسکونی در بسیاری از مناطق به قیمت واقعی خود رسیده‌ است و باید به توازن و تناسب طرف های عرضه و تقاضا برسیم و امروزه دیگر ظرفیت افزایش قیمت‌ مسکن وجود ندارد.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک تهران گفت : اجاره بهای مسکن نیز روندی عادی دارد و تابع قیمت مسکن است و در شرایطی که قیمت ملک افزایش نشان نمی دهد، هرگونه افزایش اجاره بها نیز غیرمنطقی است.

عقبایی گفت : بیشتر مستاجران و موجران ، توافق و قراردادها را تمدید کردند و حق کمیسیون مشاوران املاک املاک تهران یک چهارم اجاره ماهانه از هر دو طرف ( موجر و مستاجر) است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران کشور همچنین گفت : روش دریافت حق کمیسیون معاملات مسکن اعم از اجاره و خرید و فروش تغییر نکرده است.

حق کمیسیون بنگاه‌های مسکن در بنگاه های مسکن در تهران تا ۳۰ میلیون تومان یک درصد، از ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان ۷۵ صدم درصد، ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیم درصد و از ۱۰۰ میلیون تومان به بالا ۲۵ صدم درصد است که روش پلکانی گفته می شود.

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *