پیش بینی افزایش قیمت مسکن در سال 99

پیش بینی افزایش قیمت مسکن در سال 99

یکی از عواملی که بر قیمت‌ها و تعداد معاملات در بازار مسکن تاثیر می‌گذارد، تغییر فصل است.
به صورت سنتی تعداد معاملات در فصل‌های پاییز و زمستان کاهش می‌یابد و با نزدیک شدن به نوروز، تعداد جابه‌جایی‌ها بیشتر می‌شود.
تاثیر تغییر فصل بر قیمت مسکن در تمامی شهرها دیده می‌شود.

با نزدیک شدن به فصل بهار، میزان خرید آپارتمان در شهرها نیز بیشتر می‌شود. همچنین علاقه به تغییر خانه و نوسازی در آستانه عید باعث بالا رفتن تعداد معاملات خرید آپارتمان در شهرهای مختلف می‌شود و به همین دلیل تا حدودی شاهد افزایش قیمت‌ها در شهرهای مختلف هستیم. 

منصور غیبی، کارشناس اقتصاد مسکن می‌گوید: قیمت مسکن در سال ۹۹ به دلیل افزایش تقاضای مردم برای خرید خانه با متراژهای ۷۵،۸۰ و ۹۰ متری در شب عید رشد خواهد کرد و اکثر کسانی که در این بازار مسکن حضور دارند کسانی هستند که قصد دارند خانه های متراژ کوچکشان را تبدیل به متراژهای بزرگ تر کنند.

او اظهار کرد:معمولا در شب عید تقاضای مردم برای خرید خانه افزایش می یابد که امسال هم همانند سال های قبل همچین اتفاقی رخ داده است .

منصور غیبی گفت: طبق گزارش های بدست آمده در دی ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران حدود ۱۳ میلیون تومان بوده و آنچه مشخص است قیمت مسکن تا پایان امسال تغییر چندانی نخواهد داشت.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت فعلی بازار مسکن نشان می دهد در ماه های آخر سال بازار مسکن رونق یافته و تا حدودی از رکود خارج شده است و این در حالی است که تقاضای مردم برای خرید خانه با متراژهای ۷۵ تا ۹۰ متری افزایش یافته است.

این کارشناس با اشاره به افزایش قیمت مسکن در سال ۹۹ گفت: پیش بینی می شود قیمت مسکن در سال ۹۹بر اساس نرخ تورم بین ۱۰ تا ۱۲ درصد رشد خواهد کرد.

به اعتقاد وی نیاز فعلی جامعه این است که دولت بتواند بازار مسکن را همچون طلا و ارز مدیریت کند.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)