پیشنهاد های غیر واقعی در بازار مسکن

پیشنهاد های غیر واقعی در بازار مسکن

قیمت های غیر واقعی مسکن را در جدول زیر مشاهده کنید

با اینکه  از یک سال و نیم گذشته  قیمت مسکن به علت رکود معاملات به‌طور کلی به سطح واقعی‌تری رسیده است اما هنوز هم  مواردی از پیشنهادهای غیرواقعی و گران‌قیمت در میان فایل‌های فروش مسکن وجود دارد.

 پیشنهادهای گران‌تر از ارزش واقعی آپارتمان‌های مسکونی این روزها لابه‌لای سایر فایل‌های فروش مسکن، تعداد نسبتا قابل توجهی از ظرفیت بالقوه خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص داده‌اند.

هر چند این پیشنهادها به دلیل رکود معاملات و پیشی گرفتن تعداد فروشندگان نسبت به متقاضیان خرید آپارتمان اغلب منجر به معامله قطعی در بازار مسکن نمی‌شود اما می‌توانند به طولانی‌تر شدن دوران رکود کمک کنند، از طرف دیگر خریداران باید نسبت به این گران‌فروشی‌ها آگاه باشند.

کارشناسان مسکن به متقاضیان خرید آپارتمان توصیه می‌کنند تنها به این تصور که قیمت‌ها هم‌اکنون در بازار خرید  وفروش واقعی شده‌اند اکتفا نکنند و قبل از ورود به بنگاه‌ها حتما از قیمت‌های واقعی محله‌ای که در آن متقاضی خرید مسکن هستند، اطلاع حاصل کنند. به‌عنوان مثال، مالکی در خیابان شریعتی، در محله اجاره‌دار، آپارتمان ۱۰۶ مترمربعی خود را که دو سال از عمر آن می‌گذرد، با قیمت هرمترمربع ۴ میلیون تومان به بازار مسکن فروش عرضه کرده است. قیمت کل این واحد در فایل فروش آن ۴۲۴ میلیون تومان ذکر شده که متناسب با نرخ منطقه، جزو پیشنهادهای گران برای فروش آپارتمان محسوب می‌شود. به گزارش دنیای اقتصاد، از سوی دیگر، در فایل دیگری، مالکی آپارتمان ۱۱۰ مترمربعی خود در خیابان آیت‌الله کاشانی، خیابان کیهان، یک سال ساخت، واقع در طبقه همکف را مترمربعی ۶ میلیون و با قیمت کل ۶۶۰ میلیون تومان، برای فروش فایل کرده است. این آپارتمان هم با توجه به شاخصه‌های قیمتی منطقه مذکور جزو پیشنهادهای گران‌تر از عرف قیمت مسکن محسوب می‌شود.

بازار مسکن

بازار مسکن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *