ماجرای زمین‌خواری در مناطق آزاد بوشهر و جنوب مشهد

پرونده زمین‌خواری در مناطق آزاد بوشهر و جنوب مشهد

پرونده زمین‌خواری در مناطق آزاد بوشهر و جنوب مشهد

اظهارات میر‌محمدی درباره ی زمین‌خواری در مناطق آزاد بوشهر و جنوب مشهد را در مطلب زیر بخوانید

زمین‌خواری در مناطق آزاد

زمین‌خواری در مناطق آزاد

طبق گفته رئیس کمیته مبارزه با زمین‌خواری مجلس زمین‌خواری در مناطق آزاد بوشهر و جنوب مشهد صحت دارد.

از ابتدای امسال برخورد با ساخت‌وسازهای غیر مجاز و قلع و قمع این سازه‌ها کم نبوده و هر از چند گاهی اخبار جدیدی در این مورد منتشر شده است. در همین حال هنوز پرونده زمین‌خواری در گردنه حیران بسته نشده که خبر از زمین‌خواری‌های دیگر در مناطق آزاد بوشهر و ارتفاعات جنوب مشهد از طرف نمایندگان مجلس اعلام شده است. مهدی موسوی‌نژاد، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به زمین‌خواری‌ در مناطق آزاد تجاری بوشهر، گفت: فرزندان برخی از مسوولان مناطق آزاد به دنبال تملک زمین‌هایی هستند که برای مناطق آزاد در نظر گرفته شده است.

همچنین نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمین‌خواری‌ها در ارتفاعات جنوب مشهد گفت: تعدادی از دستگاه‌ها با سندسازی‌های غیرقانونی اقدام به تصرف و ساخت‌و‌ساز در این منطقه کرده‌اند.

در این میان رئیس کمیته مبارزه با زمین‌خواری مجلس هم در گفت‌و‌گو با اقتصادنیوز از صحت این زمین‌خواری‌ها و نحوه برخورد با متخلفان خبر داده است.

محمد حسین میر‌محمدی، رئیس کمیته مبارزه با زمین‌خواری کمسیون اصل ۹۰ مجلس در این باره گفت: در ارتباط با زمین‌خواری در مناطق آزاد بوشهر قوه قضائیه و دادگستری منطقه ورود پیدا کرده اما در این رابطه گزارشی به کمیسیون داده نشده است. ما هم گزارش‌هایی که در کمیسیون ارسال می‌شود را بررسی می‌کنیم.

او افزود: گزارش‌های ارسال شده را بررسی و دستگاه‌های مربوطه را دعوت می‌کنیم و اگر تخلفاتی صورت گرفته باشد نظارت خواهیم کرد و در نهایت اگر نیاز به رسیدگی قضایی داشته باشد برای رسیدگی و صدور حکم نهایی آن را به قوه قضائیه ارسال می‌کنیم.
کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: اگر مالی به ناحق در ارتباط با حوزه زمین‌خواری خورده شده باشد و تخلفی صورت بگیرد و موارد قانونی رعایت نشده باشد، قطعا برخورد جدی خواهیم کرد.

میر‌محمدی در ارتباط با پرونده زمین‌خواری در مناطق آزاد بوشهر و جنوب مشهد اظهار کرد: تمام نمایندگان این موارد را که بازگو می‌کنند بدانند صرفا با مصاحبه اقدامی صورت نخواهد گرفت، بلکه این موارد نیاز به گزارش‌های کتبی دارد تا کمیسیون ما بتواند ورود پیدا کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، او تاکید کرد: ابتدا باید گزارش‌ها را به کمیسیون مربوطه ارجاع بدهند که البته برخی از نمایندگان هم گزار‌ش‌های مکتوب در ارتباط با زمین‌خواری به کمیسیون ارجاع دادند و ما هم آنها را در دستور کار خود قرار داده‌ایم

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *