وضعیت بازار اجاره مسکن در شب عید 1401

وضعیت بازار اجاره مسکن در شب عید 1401

وضعیت بازار اجاره مسکن در شب عید 1401


 

 بازار اجاره شب عید در تهران با افزایش مراجعه از سوی مستاجران روبه‌رو شده است.

به گزارش املاک صدف :   و بر اساس نتایج تحقیقات میدانی از شرایط بازار اجاره مسکن ، در روزهای اخیر اغلب مراجعان به واسطه‌های ملکی برای بررسی فایل‌‌های اجاره، در حال حاضر در خانه استیجاری دیگری سکونت دارند و با توجه به ناتوانی در تامین نظر موجر برای تمدید قرارداد در سال آینده، ناگزیر به جابه‌‌جایی شده‌‌اند.
در عین حال بسیاری از فایل‌‌های موجود در بازار اجاره نیز مربوط به موجرانی است که حاضر به توافق قیمتی با مستاجر سال گذشته خود نشده‌‌اند و با توجه به اینکه رهن و اجاره پیشنهادی آنها برای سال آینده از استطاعت پرداخت مستاجر فعلی ملک خارج بوده، آنها نیز به عنوان عرضه‌‌کنندگان فایل در بازار اجاره حاضر شده‌‌اند.

به نظر می‌‌رسد این وضعیت بازار اجاره یک دور باطل را برای مستاجران به همراه دارد، چراکه مستاجران به امید یافتن خانه‌‌ای با اجاره‌‌بهای کمتر از رقم پیشنهادی موجر قبلی وارد بازار شده‌‌اند، در حالی که موجران خود با انگیزه دریافت اجاره‌‌بهای به مراتب بیشتر از آنچه با استطاعت مستاجران تناسب دارد، خانه خود را در بازار فایل کرده‌‌اند.

با این وصف بعید به نظر می‌‌رسد دو ضلع موجر و مستاجر بتوانند به سرعت به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنند.تحقیقات میدانی  از بازار اجاره نشان می‌دهد خانه‌هایی که پرداخت اجاره پیشنهادی آنها برای مستاجران فعلی خارج از توان است، برای گروه دیگری از مستاجران که مجبور به جابه‌‌جایی از محله‌های برخوردارتر و خانه‌های بزرگ‌تر به بازار خانه‌های کوچک‌تر در محله‌های میان‌‌قیمت شده‌‌اند، نوعی پناهگاه به شمار می‌‌آید. اما مشخص نیست چرخه جابه‌‌جایی مستاجران به سمت خانه‌های کوچک‌تر و محله‌های ارزان‌‌تر تا چه زمانی می‌تواند ادامه پیدا کند.

 

وضعیت بازار اجاره مسکن در شب عید 1401

 

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (8 رای)