وام مسکن درصد کمی از قیمت یک خانه است

وام مسکن درصد کمی از قیمت یک خانه است

وام مسکن درصد کمی از قیمت یک خانه است
  • منتشر شده در : ۰۳ آبان , ۱۳۹۵
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1011
  • 0

تسهیلاتی که برای مسکن ارائه می شود تنها می تواند ۲۰ درصد قیمت خرید منزل را شامل شود.

یکی از نمایندگان مجلس با اشاره به این موضوع افزود : برای خانه دار شدن قشر های مختلف باید امکانات متفاوتی در اختیار آنها قرار داد . سید ابوالفضل موسوی بیوکی تسهیلات دادن در شرایط کنونی را سیاست دولت برای خروج از رکود دانسته است.

 

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه با مدل فعلی تسهیلات دهی در بخش مسکن افراد باید ۸۰ درصد هزینه خرید خانه را تامین کنند تا بتوانند از تسهیلات بانکی بهره مند شوند، افزود: تسهیلات ۸۰ میلیونی برای هریک از زوجین رقم کمی نبوده و می تواند به خانه دار شدن آن ها بینجامد.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه رقم تسهیلات بانکی برای خرید خانه در مرکز شهر کم است، تصریح کرد:رقم تسهیلات بانکی درحال حاضر تنها  ۲۰ درصد خرید خانه در کلان شهرها را شامل شده و افراد در صورتی که پول کافی داشته باشند،می توانند با تسهیلات بانکی صاحب خانه شوند.

وی با تاکید براینکه قشر ضعیف جامعه در شرایط فعلی توانایی خرید خانه را ندارد، تاکید کرد:دولت باید با درنظرگرفتن طرحی مشخص علاوه برتسهیل در خانه دارشدن اقشار مختلف جامعه ،رکود فعلی در این بازار را نیز کاهش دهد.

موسوی بیوکی با بیان اینکه طرح جامع مسکن و همچنین مسکن اجتماعی از طرح های دولت برای خانه دار کردن اقشار ضعیف جامعه بوده است،تصریح کرد:برای قشرهای مختلف جامعه باید نسخه های متفاوتی برای خانه دار شدن پیچید.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:اقشارنیازمند جامعه باید با سیاستهای حمایتی صاحب خانه شوند.

منبع : اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *