تکلیف وام مسکن مشخص خواهد شد

نهایی شدن وام ساخت مسکن در هفته جاری

نهایی شدن وام ساخت مسکن در هفته جاری

 تسهیلات ساخت مسکن به انبوه سازان اعطا خواهد شد

مسکن

مسکن

 رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان چند روز پیش به موافقت بانک مسکن با پرداخت تسهیلات شناور ۱۰۰میلیونی ساخت اشاره کرد در  حالیکه خبر می‌رسد طی هفته جاری تفاهمنامه این تسهیلات بین بانک مسکن و کانون انبوه‌سازان به امضا خواهد رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، دوشنبه هفته گذشته رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور از اعلام آمادگی رسمی بانک مسکن برای پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن خبر داد و به تسنیم گفت: این تسهیلات بدون سپرده‌گذاری بوده و پس از دوران ساخت به خریداران منتقل می‌شود.

جمشید برزگر با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی انبوه‌سازان به وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد: این پیشنهاد در شورای برنامه‌ریزی برنامه ششم توسعه در بخش مسکن مطرح و به دولت ارائه شده است.

وی با ابراز “در برخی از استان‌ها در حال معرفی برای دریافت این تسهیلات هستیم” بیان کرد: این تسهیلات به اعضای انجمن انبوه‌سازان پرداخت می‌شود. متناسب با جذب منابع، بانک مسکن تسهیلات به‌صورت شناور به انبوه‌سازان پرداخت می‌‌کند.

وی با اعلام این‌که این تسهیلات به پروژه‌هایی تعلق می‌گیرد که حداقل بالای ۲۰ درصد پیشرفت داشته باشد و کارشناس بانک مسکن آن را تأیید کند، یادآور شد: پیشنهاد نرخ سود ۱۴درصدی را برای این تسهیلات داده‌ایم.

در حالی هنوز مدیران بانک مسکن واکنشی به اظهارات برزگر نشان نداده‌اند که خبر می‌رسد طی هفته آینده تفاهمنامه پرداخت تسهیلات شناور به انبوه‌سازان (تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان) بین کانون سراسری انبوه‌سازان کشور و بانک مسکن امضا می‌شود. در صورت اجرایی شدن این برنامه پیشنهادی انبوه‌سازان باید منتظر جنب و جوش در بخش ساخت و ساز کشور بود، احتمالاً از سال آینده بر تعداد پروانه‌های صادرشده ساختمانی افزوده می‌شود، هرچند نمی‌توان خیلی به خروج بازار مسکن از رکود تاریخی امیدوار بود.

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *