نرخ خرید و فروش مسکن در محله های محبوب تهران

نرخ خرید و فروش مسکن در محله های محبوب تهران

قیمت مسکن در محله های محبوب و قدیمی تهران را در ادامه میبینید.

بعضی از مناطق قدیمی تهران مانند محله‌های یوسف‌آباد، امیرآباد، شهید بهشتی، مطهری محله‌های محبوب تهران‌ها هستند. به این تعداد میشود مناطق سهروردی، فاطمی، وزرا، سنایی و… را نیز افزود.

به گزارش دنیای اقتصاد، با وجود آنکه این محلات در محدوده مرکزی پایتخت هستند و ترافیک و آلودگی هوا بیش از گذشته ساکنان این منطقه را درگیر کرده و بافت اداری نیز درحال بلعیدن بافت مسکونی این مناطق است، اما هنوزهم آپارتمان‌های مسکونی این مناطق با قیمت مناطق شمالی برابری می‌کند.

به‌طور مثال آپارتمانی نوسازی شده درمحله ابن سینای یوسف‌آباد متری ۱۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده و این رقم معادل نرخ فروش یک آپارتمان در محله قیطریه تهران است.

در منطقه امیرآباد شمالی نیز نرخ میانگین منطقه متری ۵ میلیون و۵۰۰ هزار تا ۶ میلیون تومان است.مسکن در محله های محبوب, در این محله برخی ازآپارتمان‌های نوساز تا متری ۷ میلیون تومان هم قیمت‌گذاری شده‌اند که این قیمت معادل نرخ آپارتمان‌های محله اختیاریه است. نکته قابل توجه در این مناطق وجود خانه‌های قدیمی است. هنوز هم می‌توان دراین محله خانه‌های کلنگی را که از تخریب و نوسازی در امان مانده‌اند پیدا کرد، به‌طور مثال در یکی از کوچه‌های محله سنایی هنوز خانه‌های بزرگ متراژ  کلنگی بیش از آپارتمان‌های ۴ طبقه، نوسازاست. خانه‌های قدیمی تمیز و سرسبزی که نشان می‌دهد مالکانشان به این زودی‌ها هم قصد تخریب آنها را ندارند.

مسکن در محله های محبوب

منطقه امیرآباد شمالی,آپارتمانی نوسازی شده و آپارتمان‌های مسکونی

 

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *