مظنه قیمت خانه در دومین شهر گران ایران چند ؟

مظنه قیمت خانه در دومین شهر گران ایران چند ؟

مظنه قیمت خانه در دومین شهر گران ایران چند ؟املاک صدف :  بازار مسکن در شیراز در میان کلان‌شهرهای ایران یکی از گران‌ترین‌هاست. به گونه‌ای که در برخی ماه‌ها پس از تهران بیشترین قیمت را دارد. در ماه‌های پایانی سال ۱۴۰۰، قیمت هر متر ملک مسکونی در محلات مختلف شیراز، در سایت دیوار چقدر بوده است؟

بر اساس داده‌های سایت دیوار فهرستی از متوسط قیمت خرید آپارتمان در شیراز، به همراه درصد تغییر قیمت آن‌ها به دست آمده. نوسانات قیمت مسکن شیراز چگونه بوده است؟

این سایت انتشار آگهی می‌گوید، در آذر و دی سال ۱۴۰۰ شیراز پس از تهران، گران‌ترین کلان‌شهر ایران در حوزه مسکن بوده است. دیوار در این دو ماه، میانگین هر متر مربع واحد مسکونی را در مرکز استان فارس، به ترتیب بیش از ۲۰ و ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرد.
با وجود این، قیمت مسکن در شیراز در ماه‌های اخیر به طور متوسط، کاهش داشته. به گونه‌ای که قیمت آپارتمان‌ها در دی نسبت به ماه قبل،  دو دهم درصد افت کرد.
همچنین نرخ رشد سالانه قیمت آپارتمان در نخستین ماه زمستان، نسبت به سال قبل، هشت و هفت دهم  درصد رشد داشت.

داده‌های به دست آماده از سایت دیوار از نیمه دوم بهمن تا نیمه دوم اسفند، نشان می‌دهند که برخی از محلات با افزایش و برخی با کاهش قیمت مواجه شدند.

متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در قصردشت به عنوان یکی از گران‌ترین محلات شیراز در این بازه زمانی، ۳۵،۴۰۴ میلیون تومان بوده. این به معنای رشد ۳،۱۷ درصدی نسبت به آخرین اعلام گذشته سایت دیوار در دی است.

همچنین املاک مسکونی در محله ستارخان شیراز به طور متوسط متری ۳۲،۳۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند. قیمت‌ها نسبت به ماه قبل، ۵،۱۶ درصد افت داشته‌اند.

در میان محله‌های ارزان‌قیمت نیز افراد واحدهای مسکونی را در شهر صدرا، به طور متوسط با متری ۹،۲۴ میلیون تومان معامله می‌کنند. چهل و نه صدم درصد بیشتر از ماه قبل.

همچنین معامله‌گران متوسط قیمت‌ها را در محله میانرود، به متری ۱۰،۷۷۶ میلیون تومان رسانده‌اند. این رقم به معنای ۰،۱۹ درصد رشد نسبت به ماه پیشین است.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)