مظنه قیمت آپارتمان های کوچک تهران

مظنه قیمت آپارتمان های کوچک تهران

مظنه قیمت آپارتمان های کوچک تهرانقیمت‌‌های پیشنهادی فروش آپارتمان‌‌های نقلی عرضه‌شده در بازار مسکن تهران در بهمن نسبت به اواخر دی تقریبا بدون تغییر بوده است.

 به گزارش املاک صدف ،  یافتن آپارتمان‌‌های کوچک‌‌متراژ در دامنه قیمتی ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع در بازار مسکن کنونی کار ساده‌‌ای است. عرضه آپارتمان‌‌های مسکونی نقلی برای فروش در چند هفته اخیر افزایش محسوسی داشته و این موضوع دامنه انتخاب خریداران مسکن را در این گروه متراژی وسیع‌‌تر کرده است.

از طرفی افزایش عرضه در این بخش از بازار مسکن سبب شده رقابت فروش بین عرضه‌‌کنندگان آپارتمان‌‌های نقلی تشدید شود و در نتیجه سطح قیمت آپارتمان‌‌هایی از این گروه متراژی که در بازار مسکن فایل شده، نسبت به اواخر دی‌‌ تقریبا بدون تغییر مانده است.

در حال حاضر در اغلب مناطق مصرفی می‌توان در این گروه متراژی آپارتمان مناسب خرید با امکانات قابل قبول جست‌وجو کرد، اما در مناطق ۷ تا ۱۴ تعداد این آپارتمان‌‌ها به مراتب بیشتر از سایر مناطق مصرفی از قبیل مناطق ۴ تا ۶ و ۱۵ تا ۲۲ است.

واسطه‌های ملکی می‌گویند تعداد اندکی از آپارتمان‌‌های ۵۰ تا ۶۰ مترمربعی فایل شده در بازار مسکن دو‌خوابه هستند که تقاضا برای آنها به مراتب بیشتر است.

اگرچه طراحی یک واحد دوخوابه در این گروه متراژی به منزله غیراستاندارد بودن حداقل یکی از اتاق‌‌ها خواهد بود و ممکن است به اصطلاح متعارف بازار مسکن، حداقل یک اتاق از خانه «خوش چیدمان» نباشد، اما فاصله زیاد سطح قیمت‌‌ها از بنیه مالی متقاضیان مسکن سبب شده خانواده‌های فرزنددار به دنبال خرید کوچک‌ترین آپارتمان‌‌های دو‌خوابه در بازار باشند و در نتیجه تقاضا برای آپارتمان‌‌های نقلی و دوخوابه به‌طور محسوس افزایش یافته است.

 

مظنه قیمت آپارتمان های کوچک تهران

 

 

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)