مشکلات عمده مسکن مهر چیست؟

مشکلات عمده مسکن مهر چیست؟

بیانات قائم مقام وزیر راه و شهرسازی درباره مشکلات  اصلی مسکن مهر را در زیر بخوانید

مسکن مهر

مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: تامین امکانات زیرساختی مشکل عمده در اجرای مسکن مهر است که در همین راستا نزدیک به 250 میلیارد تومان از محل یارانه مسکن به شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو به منظور تامین آب، برق و گار مورد نیاز واحدهای مسکن مهر داده شده است.

 احمد اصغری‌مهرآبادی در حاشیه افتتاح 2450 واحد مسکن مهر در زنجان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از مجموع 2 میلیون و 300 هزار مسکن مهر که عملیات احداث آنها از سال 86 آغاز شده بود، تاکنون یک میلیون و 850 هزار واحد کار ساختمانی آنها به اتمام رسیده که از این تعداد یک میلیون و 570 هزار واحد افتتاح شده‌اند.

به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه 565 هزار واحد از افتتاح مسکن‌های مهر در این دولت بوده است، افزود: واحدهایی که از دولت قبل نیمه تمام مانده بودند در مراحل مختلف از پی‌سازی تا اسکلت‌سازی و سخت‌کاری و نازک‌کاری بودند که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته افتتاح این تعداد تا پایان امسال به 750 هزار واحد افزایش پیدا خواهد کرد.

مهرآبادی در خصوص بازنگری در تسهیلات مسکن مهر، تصریح کرد: طی دو سال گذشته 3 بار از شورای پول و اعتبار مصوبه گرفتیم که شامل افزایش زمان بازپرداخت تسهیلات دریافتی از سوی مردم از 15 سال به 20 سال، همچنین در بخش تسهیلات فردی نیز با موافقت شورای عالی پول و اعتبار در مرحله اول برای 270 هزار واحد سقف تسهیلات 30 میلیون تومانی و در مرحله دوم برای 791 هزار واحد باقی مانده این میزان تسهیلات مصوب شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه با همراهی همه مسئولان به‌ویژه مسئولان استان‌ها در تلاشیم تا پایان سال 95پرونده مسکن مهر رادر سطح کشور ببندیم، تصریح کرد: زنجان از جمله استان‌های موفق در پیشبرد پروژه‌های مسکن مهر است و توانسته مقام اول تا سوم کشوری را در اجرای این پروژه‌ها کسب کند که ناشی از همدلی مسئولان استانی زنجان بوده است.

مهرآبادی تاکید کرد: تا پایان امسال تقریبا پروژه‌های مسکن مهر استان زنجان را به اتمام میرسد که طبق آمار موجود برای 1500 واحدی که احتمالا تا پایان امسال به اتمام نرسند تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده زمان اتمام طرح‌های مسکن مهر استان زنجان در نظر گرفته شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در خصوص عمده‌ترین مشکل اجرای پروژه‌های مسکن مهر در سطح کشور گفت: تامین نیازهای زیرساختی از جمله آب، برق و گاز یکی از مشکلات عمده در اجرای مسکن مهر در سطح کشور است، زیرا تا این زیرساخت‌ها آماده نشود امکان اسکان برای متقاضیان وجود ندارد و در همین راستا بخشی از هزینه مورد نیاز اعتبار خدمات زیربنایی را از محل منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی و از محل فروش اراضی به شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو کمک می‌کنیم همچنین از محل یارانه مسکن نزدیک به 250 میلیارد تومان به این شرکت‌ها پرداخت شده است.

املاک تهران

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز