مجلس از طرح مسکن ملی حمایت خواهد کرد

مجلس از طرح مسکن ملی حمایت خواهد کرد

مجلس از طرح مسکن ملی حمایت خواهد کردنایب رییس کمیسیون برنامه بودجه مجلس گفت: بودجه۱۴۰۱ را با تهاتر نفت و شناسایی منابع جدید تقویت خواهیم کرد.

به گزارش املاک صدف  :  حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نایب رییس کمیسیون برنامه بودجه و عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ با اشاره به اهمیت طرح ملی مسکن و ساخت ۴ میلیون مسکن در طی۴ سال  آینده اظهار داشت: وزارت راه و شهرساری مسئله مسکن را خوب شروع کرد، برنامه ریزی و هدف گذاری ساخت ۴ میلیون مسکن تا کنون به درستی انجام شده و مجلس نیز با توجه به قانون جهش تولید مسکن هم جانبه از این طرح حمایت می کند.

میرتاج‌الدینی با اشاره به بودجه ۱۴۰۱ تاکید کرد: درلایحه بودجه و تبصره‌هایی که مربوط به وزارت راه و شهرسازی است مجلس از آنها پشتیبانی خواهد کرد و پیشنهاداتی نیز در جهت تقویت اعتبارات از جمله تهاتر نفت و مواردی از این قبیل را مدنظر قرار داده‌ایم که همه این موارد به وزارت راه و شهرسازی در اجرای پروژه عظیم مسکن کمک می کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱با اشاره به مشکلات حوزه حمل ونقل خاطرنشان کرد: حوزه حمل و نقل از مواردی است که باید در همه ابعاد ریلی و زمینی و هوایی مورد توجه و حمایت همه جانبه قرار گیرد.

نایب رییس کمیسیون برنامه بودجه  با اشاره به برنامه ششم توسعه افزود: در حوزه ریلی طبق برنامه ششم توسعه باید ۲۵ هزار کیلومتر ریل داشته باشیم که متاسفانه تا کنون ۱۴ هزار کیلومتر ساخته شده است و ۱۱ هزار کیلومتر از برنامه ششم عقب هستیم. در نتیجه این اعتبارات کفاف اقدامات توسعه در حوزه حمل و نقل را نمی دهد و لازمه تامین اعتبار مالی تهاتر است. مجلس پیشنهاداتی در این رابطه دارد که با تهاتر نفت و شناسایی منابع جدید مشکل منابع مالی را حل کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد:  بودجه ۱۴۰۱را در حوزه مسکن و حمل و نقل تقویت خواهیم کرد.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)