لحظات حساس در بازار مسکن

لحظات حساس در بازار مسکن

لحظات حساس در بازار مسکن بازارها اگرچه در روز شنبه شاهد نوسان گیری بودند اما به نظر می رسد روزهای آینده برای بازارها حیاتی تر از همیشه باشد.
لحظات حساس در بازار ارز، خودرو و مسکن

به گزارش املاک صدف :  واکنش بازارها به وقفه در مذاکرات وین چندان نتوانست پایدار بماند.


بازار ارز و سکه |  دلار دوباره به عقب برگشت

در بازار ارز و سکه قیمت ها اگرچه در صبح روز شنبه تا ظهر با تکانه های مثبت دنبال شد اما در ادامه این وضعیت دوباره کنترل شد و از صعود قیمت ها جلوگیری شد. در واقع سیگنال گیری بازار ارز و سکه از وین به گونه ای بود که زور توافق بر وقفه در مذاکرات چربید. قیمت دلار در کانال 26 هزار تومان پایین تر آمد و در نیمه کانال 25 هزار تومان دیده شد. عدم روند صعودی دلار هرات و عدم استقبال از فروش، باعث شد بازار در همان محدودهای قبلی باقی ماند.  قیمت سکه فعلا همچنان بالای 12.2 میلیون تومان معامله می شود. اگرچه اونس طلای جهانی در بامداد روز شنبه در محدوده نزدیک چسبیده به 2 هزار دلار بسته شد اما مسیر  میل به صعود داشت. احتمالا قیمت دلار در همان محدوده های قبلی ادامه یابد، گرچه بازگشت به گام قبل تر هم ممکن است.


بازار مسکن | احتمال تغییر معنادار در بازار مسکن

در بازار مسکن اگرچه نشانه های میدانی حکایت از این دارد که قیمت ها در روزهای آخر سال همچنان با تحرکات مثبت دنبال می شود اما محدوده معاملات مسکن در شرایط رکودی قرار دارد. معامله گران مسکن نیز با حساسیت خاصی مذاکرات برجامی وین را پیگیری و رصد می کنند. به نظر می رسد در صورت توافق بازار شاهد تغییر معنادار خواهد بود، هر چند که ناظران گفته اند در صورت عدم توافق هم می توان شاهد تغییر معنادار باشیم. با این وصف بازار مسکن فعلا در دوره رکود به سر می برد و آمارها نیز تایید همین موضوع است زیرا تعداد فقره های معاملات مسکن همچنان زیر 10 هزار واحد در تهران است.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)