قیمت مسکن در اروپا افزایش یافت

قیمت مسکن در اروپا افزایش یافت

کمیسیون اروپا پیش بینی کرد به دلیل رشد سریع اقتصادی در اتحادیه اروپا که به علت رونق بازار مسکن ایجاد شده است، در آینده نزدیک شاهد افزایش قیمت مسکن در اروپا خواهیم بود.

 طبق پیش بینیکمیسیون اروپا قیمت مسکن در اروپا و همچنین قیمت اجاره‌بها به دلیل رشد سریع اقتصادی در این اتحادیه افزایش خواهد داشت؛ البته توجه به این نکته لازم است که میزان جهش رشد اقتصادی اروپا که بیشترین رقم در دو سال اخیر بوده است به دلیل بازگشت رونق در حوزه ساخت‌و‌ساز مسکن است.

به نقل از رویترز، طبق پیش‌بینی کمیسیون اروپا در سال جاری میلادی تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا رشد قابل توجه 4.8 درصد را تجربه خواهد نمود. این مقدار برای سال های 2018 و 2019 میلادی به ترتیب 3.9 درصد و 3.1 درصد خواهد بود.

از طرف دیگر اقتصاد پایه‌ای که با توجه به هزینه‌های ساخت‌و‌ساز مصرف‌کننده در نظر گرفته می‌شود به طور میانگین4 درصد تا سال 2019 میلادی افزایش می یابد.

املاک تهران

کمیسیون اروپا در بیانیه اش اعلام کرد: سرمایه‌گذاری افراد در ساخت وساز مسکن به طور چشمگیری به افزایش تقاضای داخلی کمک خواهد کرد و با ضرباهنگ قوی خود که در سال 2016 میلادی در بخش سرمایه‌گذاری املاک مسکونی دیده شد، در میان‌مدت با حمایت سیاست دولت‎ها تداوم پیدا خواهد کرد.

در عین حال این احتمال وجود دارد که افزایش بی‌رویه ساخت‌وساز مسکن باعث ایجاد بی‌ثباتی اقتصادی در چند سال آینده باشد، که نسبت به این مسئله نیز هشدار های لازم داده شده است.

در پیش‌بینی کمیسون اروپا آمده است که بلاتکلیفی درباره توافق بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت و تغییرات احتمالی درباره فضای اخذ مالیات بین‌المللی و سیاست‌های تجاری و مالیاتی آمریکا می‌تواند بر درآمد دولت‌ها تاثیر گذار باشد و آن را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

املاک تهران

با این روند شاهد رشد سریع اشتغال‌زایی در اتحادیه اروپا خواهیم بود و نرخ بیکاری سالانه در اتحایه اروپا برای سال بعد و 2019 میلادی به ترتیب 5.5 درصد و 5.3 درصد خواهد بود.

بر این اساس اقتصاد منطقه اروپا در سال جاری میلادی بطور قابل توجهی بهتر از آنچیزی که قبلا پیش‌بینی شده بود، عمل نموده است که این موضوع به دلیل مصرف انعطاف‌پذیر بخش خصوصی، رشد اقتصادی قوی در سراسر جهان و کاهش بیکاری می باشد.

بر اساس این گزارش کمیسوین اروپا رشد سرمایه‌گذاری را در اتحادیه اروپا در سال 2018 و 2019 میلادی به ترتیب 2.8 درصد و 1.9 درصد برآورد نموده است.

منبع: مهر

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز