فراخوان ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن بعداز شرایط کرونا

فراخوان ثبت نام  متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن بعداز شرایط کرونا

محمودزاده از تکمیل ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن بعداز پایان ویروس کرونا خبر داد.


طرح اقدام ملی مسکن با ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های مختلف کشور آغاز شده است.ثبت نام مرحله اول این طرح در آبان ماه آغاز شده و مرحله دوم ثبت نام این طرح از ابتدای اسفند ماه آغاز و تا پایان اسفند ماه ادامه داشت.

محمود محمودزاده معاون مسکن ساختمان وزیر راه و شهرسازی در رابطه با آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن گفت: بیش از ۵۰۰ هزار نفر در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن از طریق سامانه در این طرح ثبت نام کرده اند که پالایش و غربالگری ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن در حال انجام است.

وی ادامه داد: به طور متوسط ۲ میلیون رکورد در سامانه باید مورد پالایش و بررسی قرار گیرد و هر فردی که در سامانه طرح ملی مسکن با خانواده خود بررسی می‌شود و اگر به طور میانگین هر تعداد خانوار را چهار نفر در نظر بگیریم با توجه به آنکه ۵۰۰ هزار نفر در مرحله دوم ثبت‌نام کرده‌اند میزان افرادی که مورد بررسی قرار می‌گیرند حدود دو میلیون نفر می‌شود.

محمود زاده توضیح داد: تعداد افرادی که در طول این مدت ثبت‌نام کرده‌اند باید ۲ تا ۴ برابر کنیم تا آمار دقیق از وضعیت ثبت نام کنندگان به دست بیاوریم.

او با اشاره به اینکه راه دیگری که برای ثبت نام کنندگان در این دوره در نظر گرفتیم ثبت نام از طریق پیامک بود افزود: بعد از آن که شرایط کشور به حالت عادی در آمد و ما از حالت کرونا‌یی کشور خارج شدیم فراخوان برای انجام ثبت نام در سامانه طرح اقدام ملی مسکن را می‌دهیم.

معاون وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد:به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور ثبت نام مرحله دوم طرح مسکن ملی را از طریق پیامک ایجاد کرده ایم تا متقاضیان برای ثبت نام در این طرح از خانه خارج نشوند.در ثبت نام از طریق پیامک بیش از ۱۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند.

محمود زاده اظهار کرد: پس از پالایش ثبت‌نام‌کنندگان طرح اقدام ملی مسکن بر اساس شاخص بندی شرایط متقاضیان برای طرح اقدام ملی مسکن هم مشخص می‌شوند.

وی بیان کرد: نسبت به ماه گذشته سرعت ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن به دلیل شرایط کنونی کشور کاهش یافته است. سازندگان با توجه به پروتکل‌های و رعایت قوانین بهداشتی اقدام به ساخت می‌کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: بعد از خروج از شرایط کرونا سرعت ساخت واحد‌های مسکونی طرح اقدام ملی مسکن افزایش می‌یابد.

محمودزاده در خصوص اجرای طرح مسکن ملی گفت: بسیاری از واحد‌های مسکن در طرح اقدام ملی در حال اجرا هستند و متقاضیان در رابطه با اجرای این طرح نگران نباشند پس از اتمام کرونا ساخت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن با سرعت بهتر و بیشتری انجام می‌شود.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز