عوامل تاثیرگذار در افزایش قیمت مسکن

عوامل تاثیرگذار در افزایش قیمت مسکن

عوامل تاثیرگذار در افزایش قیمت مسکن


 


املاک صدف  : عضو هیات‌مدیره و خزانه‌دار اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: علت گرانی اجاره‌بها، افزایش قیمت مسکن و نهاده‌های ساختمانی و دستمزد کارگران است نه مشاوران املاک.

 سعید لطفی عضو هیئت‌مدیره و خزانه‌دار اتحادیه مشاوران املاک تهران درمورد مشکلات مربوط به اجاره‌بهای مسکن اظهار کرد: وقتی نرخ سود بانکی کمتر از نرخ اجاره است و بنابراین مالکان هم متمایل به گرفتن اجاره‌بها هستند.‍

وی با تصریح بر اینکه قانون تعیین سقف ۲۵ درصدی برای اجاره‌بها رعایت نمی‌شود گفت: برخی مالکان تا صددرصد و بلکه بیشتر روی قیمت اجاره‌بها می‌گذارند.
لطفی با تأکید بر اینکه مسئولان باید عرضه و تقاضا را کنترل و مدیریت کنند اظهار کرد: در حال حاضر بستر گرانی آماده است و طبیعتاً وقتی مسکن درصدی گران شده معلوم است که اجاره‌بها هم بالا می‌رود.
عضو هیئت‌مدیره و خزانه‌دار اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه ما در حال نظارت هستیم گفت: علت گرانی اجاره‌بها، افزایش قیمت مسکن و نهاده‌های ساختمانی و دستمزد کارگران است نه مشاوران املاک.

در ادامه، حسین محمودی اصل کارشناس اقتصادی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن ناشی از عوامل متعدد اما بخشی از آن هم قابل‌کنترل است گفت: تعداد املاکی‌ها در سال‌های اخیر دوبرابر شده درحالی‌که باتوجه‌ به فضای اینترنتی و مجازی قاعدتاً تعداد آن‌ها باید کمتر می‌شد.

وی افزود: همین موضوع باعث شده که برخی املاکی‌ها به‌جای مثلاً نوشتن عدد قولنامه اجاره و فروش، یک قولنامه بنویسند و از این طریق تمام هزینه خود را جبران کنند.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: برخی آگهی‌ها که در سایت‌های مختلف وجود دارد چند قیمت می‌گذارند و قیمت را بالا می‌برند و این یک اشتباه تکنیکی است که باید مدیریت شود.

محمودی اصل با بیان اینکه افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران عملاً از جیب تولیدکنندگان افزایش‌یافته گفت: این باعث شده که بازار هر افزایش قیمتی را پیش‌خور کند درحالی‌که حقوق‌ها عملاً ۱۰ درصد افزایش‌یافته است.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز