عملیاتی شدن افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر تا پایان سال

عملیاتی شدن افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر تا پایان سال

معاون وزیر راه و شهرسازی از عملیاتی شدن افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر به 18 درصد تا پایان سال خبر داد.


حبیب الله طاهر خانی در خصوص نرخ سود تسهیلات مسکن مهر جهت آن دسته از متقاضیانی که هنوز دفترچه اقساط دریافت نکرده اند و اینکه آیا زیر بار این ابلاغیه که نرخ سود تسهیلاتشان از ٤ درصد به ١٨ درصد افزایش پیدا خواهد کرد خواهند رفت یا نه گفت: راه شناسایی آن دست از متقاضیان بدین صورت خواهد بود که با توجه به گذشت ماهها از تکمیل واحدها تعدادی جهت دریافت دفترچه اقساط اقدام نکرده و بنا به دلایلی از تحویل واحد خود سرباز می زنند در حالی که عده ای از متقاضیان در واحدهای خود ساکن شده اند لذا ما ناگزیر هستیم با صدور چنین ابلاغیه ای که نرخ سود آنها را از ٤ درصد به ١٨ درصد افزایش خواهد داد آنها را ترغیب نماییم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پس از آماده شدن ابلاغیه با هماهنگی بانک مسکن و وزارت راه شهرسازی و ابلاغ آن به شهرهای جدید تعداد متقاضیانی که جهت تحویل دفترچه اقساط و واحد مسکونی خود مراجعه ننمودند افزایش یافته است.

وی در خصوص ١٣ هزار واحد مسکونی مهر که در شهر پرند تحویل اما دفترچه اقساط نگرفته اند اظهار داشت: این روزها پس از ابلاغیه افزایش نرخ سود ها تعداد مراجعه کنندگان جهت دریافت دفترچه اقساط روزانه به بیش از ٥٠٠ نفر می رسد.

طاهرخانی در ادامه گفت: ما در شهر جدید بهارستان ١٠٠٠ واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان داده ایم که حتی یک نفر جهت دریافت دفترچه اقساط مراجعه نکرده است.

طاهرخانی با بیان اینکه  ٣٠ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید داریم که متقاضیان آنها برای گرفتن دفترچه اقساط اقدام نکرده اند گفت: یکی از دلایلی که متقاضیان مسکن مهر آنها را تحویل نمی گیرند می تواند بحث دلالی باشد و یا اینکه متقاضیان جهت تحویل واحد می بایست ٤ تا ٥ میلیون تومان پرداخت نمایند، از پرداخت و تحویل دفترچه اقساط خودداری می کنند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: در هر صورت افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر از ٤ درصد به ١٨ درصد برای متقاضیانی که جهت تحول واحد و دفترچه اقساط خود اقدامی صورت ندهند برابر مصوبه بانک مسکن و هماهنگی وزارت راه و شهرسازی به احتمال زیاد تا پایان سال عملیاتی خواهد شد.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز