عفو رهبری معافیت سربازی به مناسبت عید مبعث 1400

عفو رهبری معافیت سربازی به مناسبت عید مبعث 1400

عفو رهبری معافیت سربازی به مناسبت عید مبعث 1400 : آخرین عفو رهبری, آخرین عفو زندانیان, آزادی زندانیان,جدیدترین عفو رهبری 1400,عفو, عفو رهبری, عفو عید مبعث, عفو عید مبعث 1400,عفو عید نوروز,عفو عید نوروز 1400 ,عفو مبعث 1400


 

عفو رهبری معافیت سربازی به مناسبت عید مبعث 99


 به مناسبت عید مبعث صورت گرفت


رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

به مناسبت مبعث حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات هفتصد و چهل و یک(۷۴۱) نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.

به گزارش برنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی، پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات این محکومان را که در اداره کل عفو و بخشودگی قوه قضائیه واجد شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند، ارائه کرد که این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد موافقت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار گرفت.

 

 

عید مبعث امسال نیز به احتمال خیلی زیاد گمان میرود با توجه به این که در مناسبت روز پدر عفوی اعلام نشد ، عفو به زندانیان داده شود منتهی در مورد عمومی یا خصوصی بودن این عفو نمیتوان گمانی پنداشت.


عفو عید مبعث 1400 : همانطور که می دانید سالانه در اعیاد و مناسبت مختلف از سال  به پیشنهاد ریاست قوه قضاییه و موافقت مقام معظم رهبری به زندانیان عفو داده می شود که البته این عفو امکان دارد به صورت عمومی و یا عفو خصوصی یا همان موردی اعطا شود ، عید مبعث نیز یکی از آن مناسبت ها می باشد که در آن موعود به زندانیان عفو داده می شود و سابقه داشته که اخیرأ در این روز عفو عمومی اعطا شده است.

عید مبعث امسال نیز به احتمال خیلی زیاد گمان میرود با توجه به این که در مناسبت روز پدر عفوی اعلام نشد ، عفو به زندانیان داده شود منتهی در مورد عمومی یا خصوصی بودن این عفو نمیتوان گمانی پنداشت.


عفو عید مبعث 1400

فی االحال خبری در مورد عفو به مناسبت عید مبعث ۹۹ هنوز اعلام نشده اما چنانچه عفوی لحاظ شود در همین صفحه انتشار خواهیم داد.

تمامی اطلاعات و اخبار راجب عفو رهبری و آزادی زندانیان در این صفحه منتشر خواهد شد، اگر می خواهید از عفو عید مبعث ۹۹ و یا به طور کلی آخرین اخبار راجع به عفو رهبری و آزادی زندانیان با خبر شوید ما را دنبال کنید.


عفو رهبری نوروز ۱۴۰۰ و شرایط استفاده از عفو رهبری در نوروز 1400 را در وبسایت صدف بخوانید .

عفو عید نوروز ۱۴۰۰

عفو نوروزی رهبر در سال 1400 هم شامل مجرمان خواهد شد .

هر ساله با موافقت رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای ، به مناسبت نوروز برخی محکومان از عفو و تخفیف در جرائم شان برخوردار می شوند . برخی از زندانی ها آزاد و برخی دیگر از مجازاتشان کم می شود .


جزئیات عفو عید نوروز ۱۴۰۰ برای زندانیان و سایر جرائم


عفو رهبری نوروز ۱۴۰۰

به طور کلی عفو ها ( عفو نوروز ۱۴۰۰ ) به دو دسته عفو عمومی و عفو موردی یا همان عفو خصوصی تقسیم می شوند که قاعدتاً شرایط و قوانین خاص خودشان را دارند.
عفو ها در هر سال با توجه به مناسبت ها همچون اعیاد و سالگرد های مهم و علی الخصوص عفو نوروزی به زندانیان واجد شرایط اعطا می گردد.

از همین رو گمان می رود که امسال نیز شاهد عفو سال نو ۱۴۰۰ باشیم و در نوروز ۱۴۰۰ عفو رهبری اعلام شود.


در رابطه با عفو عید نوروز 1400 هنوز اطلاعیه ای ابلاغ نشده و تصمیمی گرفته نشده است.


شرایط عفو رهبری نوروز 1400

شرایط عفو رهبری برای نوروز سال 1400 از همین صفحه اعلام خواهد شد . بد نیست که گذری داشته باشیم بر شرایط برخورداری از عفو نوروزی رهبر برای سال گذشته :

    نداشتن بیش از یک فقره سابقه محکومیت مؤثر کیفری.
    عدم ارتکاب جرم عمدی جدید مستوجب مجازات درجه یک تا پنج موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱ در ایام تحمل حبس در حال اجرا یا در زمان مرخصی اعطایی.
    نداشتن شاکی یا مدعی خصوصی و یا جلب رضایت وی و یا جبران ضرر و زیان و یا ترتیب پرداخت خسارت مدعی خصوصی و زیان‌دیده (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) تا قبل از پایان دوره محکومیت.

تبصره- معاونت در جرائم، به استثناء قتل عمد نیاز به جلب رضایت شاکی یا مدعی خصوصی نداشته و مانع اعمال عفو نمی‌باشد.

    عدم استفاده از عفو در محکومیت‌های قبلی و فعلی.

ت- مرتکبین جرائم ذیل از شمول این عفو مستثنی می‌باشند:

    ارتکاب هرگونه جرائم مربوط به مواد مخدر به صورت مسلحانه یا عمده (منظور از جرائم عمده، کلیه جرائم مربوط به مواد مخدر با مقدار مواد بیش از یکصد کیلوگرم تریاک و ملحقات آن و بیش از دو کیلوگرم هروئین یا روانگردان و ملحقات آنها می‌باشد).
    قاچاق اسلحه و مهمات.
    جرائم امنیتی با محکومیت بیش از پنج سال حبس.
    آدم‌ربایی در صورت عدم گذشت شاکی خصوصی.
    اسیدپاشی.
    تجاوز به عنف.
    دایر کردن مراکز فساد و فحشاء.
    سرقت مسلحانه یا مقرون به آزار یا سرقت سارقینی که میزان محکومیت حبس آنان بیش از پنج سال باشد.
    اختلاس.
    ارتشاء بیش از پانصد میلیون ریال.
    کلاهبرداری بیش از یک میلیارد ریال.

تبصره- جرائم در حکم کلاهبردای یا داری مجازات کلاهبرداری از شمول این عفو مستثنی نمی‌باشند.

    جعل اسکناس و ضرب سکه تقلبی.
    پولشویی.
    اخلال در نظام اقتصادی کشور. (با محکومیت بیش از پنج سال حبس)
    کلیه جرائم مربوط به مشروبات الکلی.
    کلیه جرائم موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ارزش ریالی بیش از دو میلیارد ریال.

تبصره ۱- معاونین جرائم موضوع بندهای ۱، ۵، ۱۴ این قسمت نیز از شمول عفو مستثنی می‌باشند.

تبصره ۲- عفو موضوع این دستورالعمل ناظر به محکومیت در حال اجرا در زمان عفو (۹۸/۱۲/۲۸) بوده و شامل سایر محکومیت‌ها نخواهد شد.

 

در صورت کسب اطلاعات و جزئیات عفو نوروزی 1400 این مطلب بروز خواهد شد .


جزئیات عفو عید نوروز ۱۴۰۰ برای زندانیان و سایر جرائم

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (18 رای)