دلیل دستگیری نائب رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران

حسام عقبایی نائب رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور در ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته توسط مقامات امنیتی در منزلش دستگیر شد و به نهاد های نظارتی تحویل داده شد.


حسام الدین عقبایی نایب رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک است که به اتهام فساد گسترده مالی در امور ملکی بازداشت شده است، عقبایی حقوقدان و وکیل دادگستری نیز می‌باشد ،وی تحصیلات حوزوی دارد و به واسطه پدرش که سالها رئیس اتحادیه املاک بوده دارای نفوذ بسیار بالایی در اتاق اصناف و وزارت بازرگانی داشته است.

وی مدتی به عنوان رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک انتخاب شد ،از جمله اتهامات وی شرکت در جرایم اقتصادی ملکی ، سند سازی برای بخش وسیعی از منطقه فرحزاد تهران به ارزش بیش ۶٠٠ میلیارد تومان ، مشارکت در فروش نامشروع تراکم ، ثبت قراردادهای ملکی با ماهیت غیر واقعی ، منابع آگاه از بازداشت چند تن دیگر از وزارت بازرگانی، اتاق اصناف و کارکنان اتحادیه صنف مشاورین املاک نیز خبر دادند.
چندی قبل از سوی کمیسیون ماده ۳۹ اتاق اصناف گزارشی از کوتاهی‌های حسام عقبایی برای اتحادیه املاک کشور و اعضای هیات مدیره این مجموعه ارسال شد که بر این اساس باید حکم برکناری وی از مقامش در اتحادیه صادر می شد. این مسئله البته مشمول مرور زمان شد و به تأخیر افتاد.

عقبایی که همواره علاقه بسیار زیادی به مصاحبه های مطبوعاتی داشته، حدود ۱۰ روز قبل درباره وضعیت بازار مسکن گفته بود: فکر می‌کنم بازار مسکن تا پایان سال جاری و حتی سه ماهه اول ۱۴۰۰ با یک ثبات نسبی روبرو خواهد شد. این در شرایطی است که در چند روز اخیر بازار مسکن التهاب کم نظیری را تجربه کرده است.

نائب رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور روز گذشته به دفاتر حقوقی برده شد و پس از بازرسی دفاتر حقوقی وی از سوی مأموران، به همراه آن‌ها به اتحادیه املاک تهران آورده شده و تحقیقاتی نیز در آنجا صورت گرفته است.

عقبایی در نهایت توسط ماموران به نهادهای نظارتی تحویل داده شد!

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (7 رای)