افتتاح 54 درصد واحدهای مسکن مهر پردیس

افتتاح 54 درصد واحدهای مسکن مهر پردیس

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از افتتاح 54 درصدی واحدهای مسکن مهر شهر پردیس خبر داد و گفت:برای تکمیل پروژه های باقی مانده مسکن مهر این شهر  نیاز به پنج هزار و 200میلیارد تومان اعتبار است.

در روز چهارشنبه 16بهمن ماه، 10هزار و 79 واحد مسکن مهر شهر جدید پردیس با حضور وزیر راه و شهر سازی در شهر جدید پردیس افتتاح شد.

در آیین افتتاح این مراسم مهدی هدایت گفت: از مجموع 82 هزار و 500 واحدی این شهر 45 هزار واحد تکمیل و افتتاح شده است که در دهه فجر امسال ۱۴ هزار میلیارد ریال پروژه در بخش‌های مختلف پردیس افتتاح کرده‌ایم و تعداد زیادی از این واحدها قبل از افتتاح به مالکان تحویل داده شده است. 

وی ادامه داد : تا پایان امسال با تکمیل انشعابات 15هزار واحد دیگر را تکمیل می کنیم تا بتوانیم با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده 15هزار واحد را تکمیل و فرایند تحویل را آغاز کنیم و پیش بینی می کنیم که تا اواخر اردیبهشت سال آینده 60 هزار واحد مسکن مهر را تعیین تکلیف کنیم. 

مهدی هدایت از بسته شدن پرونده مسکن مهر پردیس تا پایان سال 99 خبرداد و گفت: برنامه ریزی کرده ایم تا آخر شهریور ماه سال آینده ۱۸ هزار واحد دیگر را نیز تکمیل کنیم.و تعداد چهار هزار و ۵۰۰ واحد نیز تعداد واحدهایی است که بابت کسری واحدهای پردیس از اواخر سال گذشته در حال ساخت است و با توجه به این‌که ساخت این واحدها را از صفر شروع کرده‌ایم، پیش‌بینی می‌کنیم، سال آینده به مالکان تحویل خواهند شد و به این ترتیب پرونده مسکن مهر پردیس تا پایان سال ۹۹ بسته خواهد شد.

۵۲۰۰ میلیارد تومان منابع موردنیاز برای تکمیل مسکن مهر

مهدی هدایت درباره منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر پردیس گفت: اعتبار موردنیاز برای تکمیل پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر پردیس حدود پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که از این مبلغ، هزار میلیارد تومان را از محل منابع نقدی شرکت عمران پردیس و هزار میلیارد تومان دیگر را نیز از محل تسهیلات تبصره هشت قانون بودجه تامین خواهیم کرد؛ اقدامات لازم برای اخذ این مبلغ انجام‌شده و تنها باید مصوبه بانک مرکزی را داشته باشیم که خوشبختانه در کمیته اعتباری بانک مسکن مصوب‌شده و به بانک مرکزی ارسال شده است. همچنین ۸۰۰ میلیارد تومان مانده‌آورده تسهیلات بانکی و آورده متقاضیان است که این موضوع نیز با همکاری بانک مسکن انجام خواهد شد؛ مبلغ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را نیز از طریق تهاتر تامین خواهیم کرد و مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان هم از محل پروژه‌های مشارکتی تامین می‌شود. ما امسال به امید منابع دولتی برای تکمیل پروژه‌های شهر جدید پردیس نماندیم و به منابع وزارت راه و شهرسازی و مجموعه شرکت عمران پردیس تمرکز کردیم.

انجام ۱۸۶۷ میلیارد تومان عملیات اجرایی از ابتدای سال جاری 

وی، گفت: از ابتدای امسال تاکنون هزار و ۸۶۷ میلیارد تومان کار عمرانی از محل تهاتر اراضی، منابع نقدی، پروژه‌های مشارکتی، تسهیلات بانکی و آورده متقاضیان انجام داده‌ام و اگر سال آینده بتوانیم دو برابر این مقدار کار کنیم، مشکلی در بحث پروژه‌های مسکن مهر نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در ادامه عنوان کرد: تاکنون برای هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی دولتی، سند گرفته‌ایم و هشت هزار و ۵۰۰ واحد زمین از محل پروژه اقدام ملی مسکن به تعاونی‌های مسکنی که اعضای واجدالشرایط این طرح در آن‌ها عضو بوده‌اند، واگذار کردیم. همچنین تعداد سه هزار واحد ثبت‌نامی داشتیم که از این تعداد هزار و ۶۱۵ نفر واجدالشرایط تشخیص داده شدند و ثبت‌نام این افراد از امروز در کارگزاری مسکن مهر پردیس شروع شد. آماده‌سازی زمین برای ساخت این سه هزار واحد را قرارگاه خاتم‌الانبیاء انجام می‌دهد و ظرف روزهای آینده موضوع انتخاب سازنده و آغاز عملیات اجرایی این واحدها را آغاز خواهیم کرد.

وی یکی از مهم ترین پروژه های زیر ساختی شهر جدید پردیس را احداث تصفیه خانه شماره ۲ فاضلاب پردیس دانست و گفت: با کسب مجوزهای لازم فراخوان ساخت این تصفیه‌خانه نیز در روزهای آینده انجام خواهد شد.

توافق با قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای ساخت مترو پردیس

مهدی هدایت درباره ساخت مترو شهر جدید پردیس گفت: در این خصوص با قرارگاه خاتم الانبیاء به توافق رسیده‌ایم و قرارگاه خاتم نیز اعلام آمادگی کرده است تا کار را تا قبل از پایان سال جاری آغاز کند و ما نیز برای ادامه کار نیازمند مصوبه دولت هستیم.

وی در پایان سخنرانی خواستار اخذ مصوبه بانک مرکزی بابت وام هزار میلیارد تومانی شد.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 بدون امتیاز