نرخ واقعی اجاره بهای آپارتمان های تهران در تابستان

قیمت اصلی اجاره بهای آپارتمان های تهران

قیمت اصلی اجاره بهای آپارتمان های تهران

اجاره بهای آپارتمان های تهران را در جدول زیر ببینید.

در ماه شهریور کار مشاور املاک بسیار داغ است. تابستان که می‌آید فصل اجاره و جابه‌جایی‌ها آغاز می‌شود. دفاتر مشاور املاک پرمشتری است. صاحبخانه‌ها به دنبال آن هستند که خانه‌هایشان را با بالاترین قیمت اجاره دهند و مستاجرانی که می‌خواهند آپارتمان هایی با قیمت خوب بگیرند.

اما امسال سال آرامی برای مستاجران بود. به جز چند هفته اول تابستان که برخی از مالکان بیش از تورم سالانه بر نرخ اجاره‌شان افزودند که پس از مدتی مجبور به کاهش نرخ‌هایشان شدند، سایر روزهای تابستان بازار اجاره آرام و تقریبا بدون نوسان بود. امسال به‌طور متوسط ۱۰ درصد به نرخ اجاره بها افزوده شد.

هرچند برخی از کارشناسان معتقد بودند به دلیل کاهش قیمت مسکن نرخ اجاره بها نیز نباید افزایشی داشته باشد. به دلیل کاهش نرخ سود بانکی امسال برخی مالکان به دریافت رهن حدود یک میلیون تومان به ازای هر متر مربع تمایل بیشتری داشتند، اما فایل‌های رهن کامل در هفته‌های پایانی مرداد ماه بیش از فایل‌هایی بود که درخواست اجاره بهای بالا داشتند.

به نظر می‌رسد با افزایش تعداد خریداران مسکن، که با کمک وام و رهن کامل می‌توانند صاحبخانه شوند تمایل به رهن کامل نیز افزایش یافته بود.

اجاره بهای تهران

اجاره بهای تهران

املاک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *