آمار مسکن مهر که هنوز تحویل داده نشده است

آمار مسکن مهر که هنوز تحویل داده نشده است

 آمار مسکن مهر که هنوز تحویل داده نشده استبر اساس آمار مستند، بیش از ۲۴۶ هزار مسکن مهر شهریِ تکمیل نشده در کشور وجود دارد که ضرورت دارد تکمیل آن‌ در دستور کار ویژه وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

به گزارش املاک صدف ، به استناد گزارش مستند وضعیت طرح مسکن مهر، تا انتهای بهمن‌  سال ۱۴۰۰، تعداد ۲۱۶ هزار و ۳۸۸ واحد مسکن مهر شهری که به وسیله بانک مسکن تامین مالی شده‌اند، تکمیل نشده و به دست متقاضیان واجد شرایط نرسیده است.

از تعداد واحد مسکونی بیان شده، ۳۲ هزار و ۱۹۱ واحد مسکونی معادل ۱۴.۸ درصد از واحدهای باقی‌مانده پیشرفت فیزیکی کمتر از ۳۰ درصد را تجربه می‌کنند.

علاوه بر این، ۶۶ هزار ۹۸۹ واحد مسکونی معادل ۳۱ درصد از واحدهای مسونی پیشرفت بین ۳۰ تا ۷۵ درصد دارند و ۱۱۷ هزار و ۲۰۸ مسکن معادل ۵۴.۲ درصد از مسکن‌های تکمیل نشده نیز پیشرفت فیزیکی بین ۷۵ الی ۱۰۰ درصد را برای خود به ثبت رسانده‌اند.
*چه مقدار از مسکن مهرهای شهری تامین مالی شده توسط سایر بانک‌ها تکمیل نشدند؟

 با توجه به اینکه بیش از ۸۰ هزار واحد مسکن مهر توسط سایر بانک‌های عامل به غیر از بانک مسکن تامین مالی شده است، لذا پیش‌بینی می‌شود، تعداد واحدهای مسکن مهر شهری باقی مانده بیش از رقم ۲۱۶ هزار واحد مسکونی باشد.

بر این اساس، به استناد اظهارات یک منبع آگاه در بانک مرکزی، در حال حاضر ۳۰ هزار واحد مسکن مهر تامین مالی شده به وسیله بانک‌هایی به غیر از بانک مسکن تکمیل نشده‌اند.

بنابراین پیش‌بینی می‌شود، تعداد واحدهای مسکن مهر باقی‌مانده شهری به رقم ۲۴۶ هزار ۳۸۸ واحد مسکونی برسد.

با توجه به آمار مذکور، به نظر می‌رسد، وزارت راه و شهرسازی به منظور تکمیل این واحدهای مسکونی باید تمام تلاش خود را به کار بسته و وزیر راه و شهرسازی به صورت ویژه اتمام واقعی مسکن مهر را دنبال کند.

 

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (1 رای)